{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


JUNIOŘI VYRAZÍ NA KEMP DO BYSTŘICE. KLUCHO ROZŠÍŘIL NOMINACI

Obrázek ke článku
28. 4. 2022

Junioři pod vedením nového hlavního kouče Matěje Klucha se po turnaji v Kutné Hoře chystají kemp. V polovině května se vydají do Bystřice nad Pernštejnem, kde budou chtít navázat na práci, jíž započali právě o uplynulém víkendu. „Budeme dál prohlubovat vzájemné vztahy. Na první akci jsme se poznávali a v Bystřici se ve všech ohledech chceme posunout ještě dál,” vytyčil jeden z cílů Klucho. 

Díky přátelským duelům se Švýcary a Slováky získal nový realizační tým spoustu podnětů, na nichž je třeba pracovat. „Zaměříme se na defenzivu, hlavně na střední a obranné pásmo. Na to budou navazovat brejkové situace, abychom mohli z vlastního pásma efektivně přecházet do protiútoků,” popisuje Klucho hlavní florbalovou náplň. 

Během čtyřdenního soustředění v Kutné Hoře absolvovali mladí florbalisté kromě dvou zápasů i několik tréninkových jednotek a započali s budováním identity týmu. „Panuje spokojenost, protože akce byla o poznávání a budování vazeb v týmu, což se stoprocentně dařilo. Zároveň jsme měli radost z toho, že jsme naše výkony zvládli v průběhu kempu postupně gradovat. První dny nám scházela lehkost, protože někteří hráči byli unavení nebo naopak po hodně dlouhé pauze. Sobotu a neděli ale hodnotíme velmi kladně,” mínil nový lodivod v rozhovoru po turnaji. 


Klucho měl poprvé šanci nejen vidět hráče v plné zátěži, ale premiérově fungoval na větší akci nový realizační tým. Jak hodnotí jeho fungování? „Realizační tým fungoval podle mých očekávání, svůj úkol splnil každý jeden člen. Poznali jsme se a byli jsme schopni spolu velmi dobře fungovat. V Bystřici prohloubíme vztahy ještě více. Úkolem bude mimo jiné sblížit realizační tým mezi sebou a propojit jej také s hráči.” 

Kempu se zúčastní všichni hráči, kteří nastoupili v Kutné Hoře. Přibydou k nim pak čtyři další jména. „Nominace zůstala stejná, abychom postoupili ve společné práci co nejefektivněji. V Kutné Hoře jsme vyzkoušeli některá nová jména, která nezklamala, a tak se objevují i v této nominaci,” komentuje Klucho. 

V nominaci je navíc ještě střešovický brankář Adam Draslar a Lukáš Kafka z Chodova. Kempu se pak zúčastní také Lukáš Macháček se Šimonem Vavrouškem z Tatranu, kteří chyběli v Kutné Hoře kvůli nemoci či zranění. „Původně jsme s nimi počítali už do Kutné Hory, s ohledem na zdravotní stav se omluvili. Máme navíc jednoho brankáře. Je to momentálně ten tým, se kterým chceme pracovat,” doplňuje. 


Nominace reprezentace juniorů na kemp v Bystřici: 
  • Tréninkový kemp, Bystřice nad Pernštejnem 
  • 12. – 15. 5. 2022 

Brankáři: Adam Draslar (Tatran Střešovice), Viktor Hejna (Sparta Praha), Daniel Jukl (FBC Česká Lípa). 

Hráči: Vojtěch Bílek (FbŠ Bohemians), Jakub Bohuslávek (Kanonýři Kladno), Filip Eliáš, Lukáš Macháček, Vojtěch Panuška, Šimon Vavroušek (vš. Tatran Střešovice), Jakub Faksa (Storvreta IBK), Michal Fišera (Florbal MB), Martin Gattnar, Ondřej Jankovský, Adam Palčinský, Adam Zubek (vš. 1. SC Vítkovice), Daniel Chatrný, Adam Mikoláš, Lukáš Pobořil (vš. FBC Ostrava), Lukáš Kafka, Antonín Votava (oba Florbal Chodov), Adam Kuchynka, Jakub Mühlfait, Michael Wertheim (vš. Sparta Praha), Martin Ležatka (Panthers Otrokovice), Jaroslav Petrák (Panthers Praha), Filip Smutný (FBC Liberec). 


Celý rozhovor s Matějem Kluchem o turnaji v Kutné Hoře si můžete pustit v přiloženém videu: 

​​

Obrázek