{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


JUNIORSKÉ FINÁLE MS SE ŠVÉDSKEM STARTUJE VE 23:00 HOD.

Obrázek ke článku
12. 5. 2019

Více než dekáda čekání je u konce, juniorští reprezentanti nastoupí od 23:00 hod. českého času do finále světového šampionátu v kanadském Halifaxu proti Švédsku, které v prvním utkání skupiny porazili jasným rozdílem 5:1. Napříč všemi kategoriemi jde o třetí finálovou účast Česka ze 40 mistrovství světa.

Třikrát finále MS, třikrát se Švédskem. V roce 2004 postoupili do boje o zlato senzačně muži a výběr Zdeňka Skružného ke zlatu neměl daleko. Rozhodla první třetina, ve které Švédové odskočili na rozdíl tří branek. Ve zbytku zápasu ale Češi prokázali své schopnosti, při hře 5 na 5 byli i lepším týmem, ale tři využité švédské přesilovky byly příliš. Český tým si po prohře 4:6 odvezl stříbro.

O tři roky později se do finále dostali i junioři. O titul hrál tým okolo kapitána Daniela Roba, který poskládali Rudolf Škubal s Radomírem Mrázkem. Jména jako Jendrišák, Curney, Barák, Šebek nebo Suchánek dnes neodmyslitelně patří k české florbalové současnosti i historii. Tehdy coby mladíci Švédsku podlehli 3:9. Na sestřih se můžete podívat ZDE.

Zpět k roku 2019 a do kanadského Halifaxu. Ve zdejší hale Dartmouth (Zatzman) Sportplex se dopíše další kapitola české florbalové historie. Zlatým nebo stříbrným písmem? Tým na to příliš nemyslí.

"My se nepřipravujeme na finále, ale na zápas proti Švédsku. Připravujeme se na daného soupeře a na to, co my musíme hrát," přibližuje Jakoubek střízlivou atmosféru v českém táboře. Celý rozhovor najdete ZDE.

Češi ale vědí, že se Švédy to nebude stejné jako při středečním startu šampionátu, kdy vicemistry světa porazili 5:1. "Je to jako hodit rudý hadr na býka, budou na nás chtít vletět stejně jako vlétli do semifinále s Finskem," pousmál se Jakoubek.

Brejkové situace a velmi silné individuality, takové jsou největší švédské zbraně, které bude potřeba eliminovat či využít v prospěch českého týmu. Právě v utkání ve skupině se Čechům dařilo třeba využívat švédský presink.

Jak to nakonec dopadne budeme v Česku vědět kolem pondělí jedné hodiny ráno. Finále můžete sledovat živě na YouTube IFF Channel 1 od 23:00 hod.

Sestava pro utkání se Švédskem

G: Haleš
1: Řezáč, Eremiáš, Juha - Koláčný, Doubek
2: Buršík, Šindler, Forman - Malina, Beneš
3: Šebek, Langer, Kreysa - Sládeček, Sádlo
N: Kříž (G) - Havlas, Švéda, Boček

Bilance se Švédskem

celková: 23 Z, 1-2-0-0-20, 102:193
na MS: 11 Z, 1-1-0-0-9, 49:83

Obrázek