{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


KDO S KOHO: SE ŠVÝCARY HRAJEME POPRVÉ O POSTUP DO FINÁLE

Obrázek ke článku
11. 5. 2019

Den D nadešel. Dočká se český florbal po dvanácti letech postupu do finále mistrovství světa nebo bude hrát pošesté v řadě o bronz? O tom rozhodne dnešní semifinále se Švýcarskem, které odstartuje v 18:00 hod. středoevropského letního času. Český tým se se svým dnešním soupeřem utkal v přípravě nejvíckrát v historii.

Celkem osm zápasů v uplynulém cyklu sehráli tradiční rivalové. Čeští junioři obecně se Švýcarskem hrají nejvíce zápasů, ale porce z posledních dvou let je i tak mimořádná. "Myslím, že výkonnostně je jedno na koho narazíte z té silné čtyřky, ale Švýcarsko je momentálně tým, který máme nejvíce načtený," říká Jakoubek.

Bilance je pozitivní, z osmi zápasů dokázal náš tým vyhrát čtyřikrát v základní hrací době a jednou na nájezdy, při přátelských utkáních v Chomutově došlo i na remízu. Švýcaři se tak radovali jen dvakrát.

Paradoxně se z týmem ze země pod Alpami na MS tak často nepotkáváme, dosud to bylo ze 43 vzájemných zápasů jen pětkrát. Navíc v semifinále se utkáme vůbec poprvé v historii. Mohou nás tedy něčím překvapit? "Je potřeba si uvědomit jejich silné stránky, které jsou ať už prostrkávačky kolem tyček, anebo krosové nahrávky v pásmu, které nám nesmí procházet," varuje Jakoubek, který ale jako protiváhu hned přidává silné stránky svého týmu: "Bude to hodně o našem výkonu. Jsme silní v brejcích i obraně, což jsme dokázali v základní skupině nízkým počtem obdržených branek."

Poukázal tak na fakt, že Češi obdrželi v bojích základních skupin nejméně branek ze všech - šest. Další byli Švédové s deseti obdrženými góly.

Lvíčata dnes odehrají svůj 160. mezinárodní zápas, 44. proti Švýcarsku, 4. na turnaji. Žádné změny po třech duelech ve skupině trenéři neplánují. "Budeme pokračovat v totožné sestavě, v jaké jsme vstoupili do zahajovacího zápasu se Švédskem."

Video najdete také ZDE

Obrázek