{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


MISTŘI!!! JUNIOŘI VE FINÁLE MS ZNIČILI ŠVÉDY 8:2

Obrázek ke článku
12. 5. 2019

Národní tým juniorů ve finále mistrovství světa v kanadském Halifaxu zdecimoval svého švédského soupeře 8:2 a poprvé v historii se raduje z titulu mistrů světa. Teprve před pěti dny si vítěztvím ve skupině 5:1 česká lvíčata připsala vůbec první výhru nad Švédy v normální hrací době. Nyní přidala druhou. Jedná se o první zlatou medaili v historii všech českých reprezentačních výběrů.

8 : 2
1. část
2. část
3. část
ProdlouženíOdehráno
0:03:05:2 -:-
Branky: 25. Jonáš Kreysa, 30. Josef Juha, 31. Filip Langer, 45. Daniel Eremiáš, 53. Matyáš Šindler, 58. Patrik Šebek, 59. Josef Juha, 60. Filip Langer - 42. Filip Eriksson, 48. Victor Wettergren

Na rozdíl od zápasu ve skupině, ve kterém čeští florbalisté Švédy přejeli 5:1, začalo finálové utkání ve velice opatrném tempu z obou stran. Aktivnější přeci jen byli favorizovaní Švédi, které dostala do hry, mimo jiné, přesilová hra, kterou ovšem čeští hráči v čele s výborně chytajícím Martinem Halešem dokázali ubránit. Po úvodní části veledůležitého utkání tak na výsledkové tabuli svítil bezbrankový stav.

V prostřední části utkání se čeští mladíci řádně osmělili a svému soupeři nasázeli tři branky. Bezbrankové skóre narušil Jonáš Kreysa, který na celém šampionátu podává vynikající výkony a svému týmu dodal pořádný kus sebevědomí. Na dvoubrankový rozdíl zvyšoval kapitán Josef Juha dokonce ve vlastním oslabení. Krátce poté se individuální akcí z jiné galaxie prezentoval Filip Langer a nálada ve švédském týmu byla v tu chvíli na bodu mrazu. Do konce třetiny ještě reprezentanti Tří korunek nevyužili již třetí přesilovou hru v zápase a na hráčích začala být patrná značná nervozita a rozčarování z vývoje utkání.

V závěrečné části dokázali Švédi korigovat, když se přiblížili na rozdíl dvou branek za stavu 3:1 a 4:2. Od té doby již jednoznačně dominovali čeští reprezentanti, kteří své vedení postupně navýšili až na šestibrankový rozdíl. Závěrečné tři branky český tým přidal ve hře švédského týmu bez brankáře. Na vítězství se výrazně podílely dvougólové opory Filip Langer s kapitánem Josefem Juhou.

Češi dokázali na začátku turnaje Švédy porazit poprvé v historii a na jeho konci podruhé. Trenér Jakoubek byl s představením proti dlouhodobě nejúspěšnější florbalové zemi nadmíru spokojen. „Za dva zápasy dostat od Švédů na mistrovství světa tři góly, to je něco neskutečného. Kluci to odjezdili tak, jako by nebyl konec sezóny. Byl jsem překvapen, jak Švédové hráli zataženě, to je něco, co jim úplně nesedí. Sice jsme se na to nepřipravovali, ale myslím, že jsme to zvládli docela dobře,“ hodnotil bezprostředně po utkání.

Čeští florbalisté na turnaji obdrželi nejméně gólů ze všech týmů. „Z obrany to všechno vychází. Pokud hrajete výborně a agresivně v obraně a blokujete, tak je to základ úspěchu. Nedá se hrát nahoru dolu a myslím, že na to letos doplatili i Finové,“ vysvětloval trenér národního týmu.

Neuvěřitelné výkony v celém turnaji předváděl brankář Martin Haleš. „V každém zápase nás podržel a kluci se mohli spolehnout na to, že když pořádně zablokují druhou stranu, tak on to z té první strany chytí. To se potom hraje výrazně lépe,“ nacházel pro svého svěřence jen slova chvály.

Závěrem Jakoubek nezapomněl vypíchnout, co všechno stálo za touto velkolepou jízdou českých lvíčat. „Stojí za tím neuvěřitelná práce kluků, výborná práce mého realizačního týmu, kdy všichni věděli, co se od nich očekává a každý tomu dal něco navíc. Byly výborně rozdělené role v celé týmu, jak mezi hráči, tak mezi členy realizačního týmu. Myslím si, že jsme dokázali, že český florbal může hrát s takovými top týmy vyrovnané zápasy,“ prohlásil hrdě.

Highlights utkání CZE - SWE 8:2

Komentář Jiřího Jakoubka

Komentář Josefa Juhy

Záznam utkání na YouTube IFF Channel 1

Online přenos IFF

Online přenos ČF / mobilní verze

Obrázek