{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

NEZTRÁCÍME KONCENTRACI, ZNÍ Z ČESKÉHO TÝMU PŘED DÁNSKEM

Obrázek ke článku
9. 5. 2019

Národní tým juniorů po včerejším fantastickém výkonu proti Švédsku, které porazil 5:1, již od večera žije dalším zápasem. I když se s Dánskem výjimečně potkali na únorovém Polish Cupu, vůbec nejde o soupeře, se kterým by se Češi v průběhu let potkávali často. Od 18:00 českého času startuje pátý duel těchto soupeřů v historii.

Dosavadní čtyři zápasy byly výsledkově nepříliš stabilní, je nutné však zdůraznit, že je vždy dělil delší časový úsek. První zápas se odehrál na MS 2003 v Praze, tam svěřenci Rudolfa Škubala rozdrtili Dány 12:0. Ovšem o dva roky později, znovu na MS, to byl tuhý boj, náš tým zvítězil "jen" 3:1.

Historie se opakovala, MS 2013 v Hamburgu a tým kolem kapitána Tadeáše Chrousta vítězí v základní skupině 14:3. Po dlouhých šesti letech se pak již současný tým utkal s Dánskem v přípravě, na Polish Cupu ale nepodal moc přesvědčivý výkon a zaznamenal zatím nejtěsnější výhru nad Dány v historii 4:3.

Není však pochyb o tom, že český tým jde do dnešního zápasu jako velký favorit, nebezpečí však může číhat v hlavě. "Nebylo potřeba nic zásadního dělat, už cestou v autobuse si naši kapitáni sjednali pořádek, abychom se soustředili dál," popisuje Jakoubek atmosféru v týmu.

Za skvělým výkonem proti Švédsku jeho svěřenci tak udělali tlustou čáru, jak se připravili na dalšího soupeře? "Dánsko je těžký soupeř s výbornými individualitami, hlavně praváky. Hlavně je to tým, který bude bránit 2-1-2 na vlastní polovině, takže to bude hlavně o tom, abychom neztráceli míčky a npouštěli je tak do brejkových situací," shrnul Jakoubek.

Dánové nezažili povedený vstup do MSJ. Ve středu večer kanadského času podlehli výborně hrajícím Slovákům 2:8, jejich dva góly byly pouze korekcí skóre a na slovenského brankáře Kohúta vyslali jen 16 střel.

Celý rozhovor si poslechněte ZDE

​​

Obrázek