{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

OSTRÝ START: LVÍČATA ZAHÁJÍ MS PROTI ŠVÉDSKU

Obrázek ke článku
8. 5. 2019

Vicemistři světa na rozjezd světového šampionátu? "Nejlepší prověrka naší přípravy," zní z tábora národního týmu juniorů, který ve středu od 21:00 českého času nastoupí ke svému prvnímu utkání na Mistrovství světa v Halifaxu. V rámci MS se utkají pojedenácté v historii.

"Švédsko je asi nejsilnější soupeř na tomto turnaji, jasně nám ukáže, jestli jsme dobře připraveni ve všech částech naší hry," říká trenér Jiří Jakoubek.

Celý rozhovor si poslechněte ZDE

Junioři se se Švédy utkali v aktuálním cyklu dvakrát v rámci série Euro Floorball Tour. V roce 2017 v Kirchbergu se blýsknul Martin Řezáč, jenž nastřílel do švédské branky 4 góly. I díky němu Češi prohráli o jediný gól 5:6, což byl nejlepší výsledek za předchozí dva roky. Druhé měření dopadlo již výrazně hůře, v Uppsale na podzim roku 2018 byli domácí Švédi silnější a zvítězili 12:6.

Historicky půjde o jednáctý duel na MS a česká bilance s florbalovými suverény není nulová, čeští reprezentanti před čtyřmi lety dokonce dokázali porazit Švédy na jejich domácím šampionátu v boji o bronz. Bylo to vůbec poprvé v dějinách napříč všemi kategoriemi, kdy Švédsko zůstalo na MS bez medaile.

Obrázek