POSLEDNÍ PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ SKONČILO BEZ VÍTĚZE

4. 2. 2018

Poslední z trojice přátelských utkání juniorských reprezentací Česka a Švýcarska skončilo po zamotaném průběhu nerozhodně 8:8. Junioři tak navázali na vyrovnaný zápas z pátečního podvečera, kdy svým soupeřům podlehli. „Psychika u mladých hráčů hraje obrovskou roli, je to jedna z věcí, na kterou se chceme zaměřovat,“ říká hlavní trenér českých juniorských reprezentantů, Jiří Jakoubek.

8 : 8
3:43:12:3 -:-
Branky: 11. Josef Juha, 17. Matyáš Šindler, 20. Patrik Šebek, 21. Martin Řezáč, 24. Josef Juha, 30. Martin Řezáč, 44. Jonáš Kreysa, 47. Miroslav Fořt - 5. Cedric Söderberg, 6. Severin Nigg, 8. Joshua Seya Schnell, 12. Joshua Seya Schnell, 27. Alan Strässle, 46. Yannic Fitzi, 56. Cedric Söderberg, 60. Cedric Söderberg

Po vzoru pátečního klání vstoupil do utkání lépe tým Švýcarska. Během prvních osmi minut si vybudoval tříbrankový náskok, do konce třetiny přidal ještě jednu branku. Češi poprvé snižovali v jedenácté minutě, skutečnou odpověď ale dokázali soupeři dát až v posledních minutách úvodní dvacetiminutovky.

Srovnávací branka padla po deseti vteřinách druhé třetiny a Češi se dvakrát dostali i k dvoubrankovému vedení. Ještě několik málo okamžiků před koncem základní hrací doby vedl český tým 8:7, Švýcaři ale dokázali vteřinu před koncem protlačit míček za záda českého brankáře.

V průběhu utkání hrála velkou roli nekázeň hráčů a také přísní rozhodčí. Udělili hned devět trestů, z toho jeden pětiminutový, který ale Češi nedokázali využít. Vedle toho ale stejně jako v sobotním utkání navzdory početní nevýhodě zvládli skórovat v oslabení. Na švýcarské straně excelovali především dva hráči: Joschua Seya Schnell a Cedrick Söderberg, kteří se podíleli na šesti brankách Švýcarů. Po dvou brankách si na české straně připsal kapitán Josef Juha a Martin Řezáč.