PRVNÍ VÍTĚZSTVÍ SI V CHOMUTOVĚ PŘIPISUJÍ ŠVÝCAŘI

2. 2. 2018

V pátek v podvečer se v Městské sportovní hale v Chomutově uskutečnil první ze tří přípravných zápasů mezi juniorskou reprezentací Česka a Švýcarska.​ Češi se soupeři drželi krok do poloviny utkání, pak už jen snižovali švýcarský náskok.

4 : 6
0:11:33:2 -:-
Branky: 24. Petr Koláčný, 45. Josef Juha, 47. Jakub Buršík, 60. Martin Řezáč - 19. Moritz Wenk, 30. Gianluca Persici, 32. David Dürler, 38. Gianluca Persici, 46. David Dürler, 49. Joshua Seya Schnell

V první třetině byl k vidění florbal s velkým nasazením. Kontrola hry se přelévala ze strany na stranu. Skóre bylo dlouho bezbrankové. O první trefu se postaral až v závěru úvodního dějství Wenk a švýcarský tým vedl 1:0.

Druhá třetina byla ve znamení zlepšené kombinační hry obou celků. Češi nejprve vyrovnali zásluhou úspěšné dorážky Koláčného. Poté si však vzali slovo hráči Švýcarska a díky třem přesným střelám si vypracovali tříbrankové vedení. Reprezentanti země helvétského kříže byli důraznější v osobních soubojích. I když střelecký poměr byl vyrovnaný, Švýcaři byli v ofenzivě nebezpečnější a po zásluze se ujali vedli 4:1.

Poslední třetina přinesla typický juniorský florbal, hrálo se nahoru - dolů. Lvíčata vrhla všechny síly do stahování skóre, avšak soupeř na každou inkasovanou branku reagoval bleskově a znovu odskočil na tříbrankový rozdíl. O tom, že se hrálo naplno skutečně do poslední vteřiny, svědčí gól Martina Řezáče v čase 59:59, který upravil výsledek na konečných 4:6.

Odveta je na programu hned v sobotu 3. února od 16:30.