{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

REALIZAČNÍ TÝM REPREZENTACE JUNIORŮ JE KOMPLETNÍ

Obrázek ke článku
9. 10. 2019

Laťka reprezentace juniorů, která je nejúspěšnější ze všech florbalových reprezentací, je po historickém zápisu na květnovém MS v Halifaxu opravdu vysoko, titul mistrů světa čeští florbalisté ještě nikdy neobhajovali. Vítězný realizační tým z velké části zůstane stejný, do 11. cyklu, zakončeným MS 2021 na domácí půdě, vstoupí se dvěma novými jmény.​

Hlavní trenér Jiří Jakoubek již před letošním šampionátem avizoval svůj odchod z čela národního týmu juniorů. V polovině června pak výkonný výbor Českého florbalu (VV ČF) potvrdil, že jej po čtyřech letech nahradí jeho asistent Jaroslav Berka.

Letní období patřilo jednáním o složení i podmínkách nového realizačního týmu, jehož definitivní podobu schválil VV ČF před koncem září na svém pravidelném jednání.

„Jednoznačně jsme se shodli, že prioritou je kontinuita úspěšného týmu z květnového MS. Zároveň s ohledem na vysoký standard dosavadní práce realizačního týmu U19, i na vysoké sportovní cíle domácího MS, jsme se rozhodli jej rozšířit o jednoho člena,“ říká předseda Komise reprezentace a mezinárodního rozvoje Václav Culka.

Na svou práci u českého národního výběru U17 nyní u reprezentačního celku juniorů naváže finský trenér,  dvojnásobný mistr světa U19 (2015 a 2017) a současně sportovní ředitel největšího finského klubu EräViikingit Joonas Naava. Druhou novou tváří je kladenský trenér a loňský superligový mistr s Mladou Boleslaví Jan Pazdera. „Joonas je koncepční a zkušený kouč, Honza zase trenér, jehož velkou předností je pracovitost a zaměření na detail. V rámci trenérského týmu bude mít roli specialisty na individuální rozvoj a detaily ve hře jednotlivců,“ vyzdvihl klíčové vlastnosti nových členů týmu Culka.

V tomto složení se premiérově představí na první herní akci nového cyklu v listopadu, kdy se na turnaji série Euro Floorball Tour ve Finsku utkají se světovou špičkou.

Realizační tým reprezentace juniorů 2019–2021

Jaroslav Berka – hlavní trenér

Joonas Naava (FIN) – asistent trenéra

Jan Pazdera – asistent trenéra, individuální rozvoj hráčů

Marek Vojta – asistent trenéra, individuální rozvoj hráčů

Martin Daněk – mentální kouč

Tomáš Fibiger – trenér brankářů

Marek Mandelbaum – kondiční trenér

Vendula Nechvátalová – fyzioterapeut

Jakub Mudra – vedoucí týmu

​​

Obrázek