{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​

TŘETÍ JUNIORSKÉ VÍTĚZSTVÍ NA POLISH CUPU

Obrázek ke článku
2. 2. 2019

Třetí utkání českého národního týmu na Polish Cupu svedl český tým s domácím Polskem. Zatámco první část vypadala po výsledkové stránce hodně vyrovnaně, ve zbytku utkání už to byl český tým, který pevně chopil otěže a dokráčel pro pohodlné vítězství. Večer se utká s Norskem.

12 : 3
1. část
2. část
3. část
ProdlouženíOdehráno
3:24:15:0 -:-
Branky: 2. Martin Řezáč, 7. Matěj Havlas, 20. Jakub Buršík, 22. Jan Spilka, 25. Jan Spilka, 34. Matyáš Šindler, 36. Lukáš Netrefa, 40. Filip Forman, 41. Matěj Havlas, 45. Martin Řezáč, 49. Martin Řezáč, 59. Jakub Boček - 60. Martin Řezáč, 1. Wojciech Bojko, 19. Cezary Gawrysiak, 26. Dawid Szefner

Při pohledu na všechny tři dosavadní zápisy o utkání mezinárodní florbalové federace je jasné, o co především na turnaji jde. Trenérský tým zahajuje každé utkání s naprosto novým rozdělením hráčů na jednotlivých pozicích. Cílem Polish Cupu jako poslední herní prověrky před šampionátem je tak vyzkoušet maximum možných kombinací ať už například obránců v obranných párech nebo rovnou celých pětic.

Do utkání tentokrát lépe vstoupili Poláci, kteří otevřeli skóre ještě před uplynutím první minuty. Český tým však brzy našel odpověď a od té doby jen jedinkrát, ještě v první třetině, pustil soupeře k vyrovnání. Do šaten šel ale už s vedením, které v dalších čtyřiceti miutách hry udržel a několikanásobně navýšil.

„V utkání se nám od začátku nedařilo hrát s klidem a přehledem. Je potřeba začít hrát více s přehledem i v situacích, kdy se nedaří to, co jsme si plánovali,“ komentoval rozpačitý začátek trenér Jiří Jakoubek.

Polský tým do výsledku promluvil naposledy v šestadvacáté minutě, od té doby už český brankář Lukáš Kříž žádnou střelu za svá záda nepustil. Polských šancí navíc s přibývajícím časem ubylo. Oproti první třetině a deseti střelám ohrozilo Polsko českou branku v poslední části pouze čtyřikrát. Průměrně Polsko potřebovalo na jeden gól sedm střel. V tomto ohledu byl český tým efektivnější, na úspěšnou střelu potřeboval tři až čtyři pokusy.

Promíchání sestavy ovlivnilo také speciální formace pro hru přesilovce nebo oslabení. Ze šesti nařízených přesilových her mělo Česko početní výhodu čtyřikrát a navíc jeden samostatný nájezd. Z těchto příležitostí využil ale jen jednu a nenavázalo tak na výbornou bilanci ze zápasu proti Německu. Na druhou stranu ubránilo dvě oslabení, v tom posledním navíc dokázalo ještě skórovat, když Martin Řezáč zachytil nahrávku a vydal se sám na polského brankáře.

Po skončení základní hrací doby navíc Češi opět zvládli samostatné nájezdy, když se trefili všichni čeští povolání střelci.

Český tým tak jako jediný drží stoprocentní zisk třikrát dvou bodů za vítězství ve hře a další tři body za úspěšně zvládnuté nájezdy. Už večer však tuto bilanci prověří Norsko.

Obrázek