{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


TŘI HRÁČI, KTEŘÍ SE Z MENŠÍCH KLUBŮ DOSTALI AŽ NA MSJ

Obrázek ke článku
4. 5. 2017

​I z méně známého působiště lze dojít ve florbale daleko. O tom se přesvědčila trojice florbalistů z aktuálního kádru juniorské reprezentace, která postupně rozvíjí své dovednosti a má našlápnuto k zajímavé sportovní kariéře.

Do této skupiny hráčů patří Přemek Pakosta, jenž začínal jako mladší žák v TJ Lubná. Samotná obec má zhruba 1000 obyvatel. Později následoval přestup do Litomyšle, odkud vedla cesta do superligového Sokola Pardubice. „Je to neskutečný skok. Během několika let jsem poznal nejvyšší vrcholový sport, za což jsem rád. Musím říct, že je parádní se dostat na takovou akci, jakou je mistrovství světa juniorů,“ vyprávěl Pakosta.

Rychlý kariérní posun zažila i dvojice z Havlíčkova Brodu. Tu zastupuje současná opora juniorů Tatranu Martin Mühlfait. „Do Střešovic jsem se dostal jako dorostenec přes tréninkové Open Campy, kde si mě všiml Jiří Jakoubek,“ vzpomínal. To jej raketově posunulo do velkého florbalu. V havlíčkobrodském oddílu totiž trénoval pouze dvakrát týdně. „Přestup mi dal o 100 procent více jak florbalově, tak i celkově sportovně,“ je přesvědčen Mühlfait.

Druhým bývalým členem Erupting Dragons je Jakub Bína. Ten v uplynulé sezóně zaujal stabilní místo na soupisce prvního týmu Technology Mladá Boleslav. „Ještě předtím jsem začínal v Jihlavě, protože nejmladší kategorie v Havlíčkově Brodě neměli. Tam jsem přešel později a odehrál několik sezón,“ vysvětlil Bína. Poté se domluvil s pardubickými hráči, že s nimi odcestuje na letní turnaj Prague Games. A právě přes hostování ve starších žácích Sokola zaujal Mladou Boleslav. Bína nyní ve městě automobilů bydlí a navštěvuje školu.

Okolí nás podporuje, shodují se hráči

Opustit domov v tak mladém věku nebylo jednoduché, nicméně rodina i kamarádi na reprezentanty myslí a přejí jim úspěch. „Samozřejmě si teď dělají srandu, že jsem ten Pražák. Ale ptají se, jak se mi daří, a jsou asi spokojeni,“ řekl Mühlfait.

Složitější situaci zažil při odchodu Bína: „Nejprve z toho byli trochu špatní. Teď je ale všechno v pořádku a podporují mě.“ Také Pakosta při svém pardubickém působení dostává hlavně pozitivní reakce. „Všichni jsou nadšeni, píšou mi zprávy. Takže mě to těší a jsem rád,“ dodal.

​​

Obrázek