​​

TVRDÁ BITVA SE SLOVENSKEM SKONČILA ČESKOU VÝHROU 7:3 A ČEŠI VÍTĚZÍ VE SKUPINĚ

10. 5. 2019

Juniorský národní tým poprvé na turnaji okusil jaké to je prohrávat a jak se dokáže popasovat s krizovou situací. Urputně bránící slovenští soupeři dokonce vedli o dvě branky, ale mezi 26. a 30. minutou dokázali Buršík se Šindlerem (2 góly) otočit zápas z 0:2 na 3:2. Češi nakonec dotáhli federální derby až do vítězného konce, nad Slovenskem zvítězili 7:3 a končí první ve skupině B.

7 : 3
0:15:12:1 -:-
Branky: 26. Jakub Buršík, 28. Matyáš Šindler, 30. Matyáš Šindler, 33. Jonáš Kreysa, 39. Filip Forman, 56. Jakub Buršík, 56. Dalibor Švéda - 17. Tomáš Kvasnica, 25. Roman Faith, 59. Peter Hrabčák

Dobré bloky i řada skvělých zákroků slovenského brankáře Kohúta stály českému týmu v cestě za lepším začátkem utkání. Bezbrankový stav nakonec ukončil slovenský útočník Tomáš Kvasnica po téměř 17 minutách hry.

O pár chvil později míček zřejmě překročil brankovou čáru na slovenské straně, rozhodčí jej však ze svého postavení nemohl vidět a stejně tak i záběry, které měl k dispozici. Po první třetině tak byl stav 0:1.

"Nemyslím, že to ještě nebyla krizová situace, ale nepříjemná ano. My jsme věděli, co nás čeká a měli zdravý respekt k soupeři, který se na začátku projevil v naší částečné nervozitě," konstatoval hlavní trenér Jiří Jakoubek. "Musíme si však uvědomit, že pro většinu kluků to byl první zápas o vítězství v základní skupině mistrovství světa."

Ve 25. minutě navýšil Faith už na rozdíl dvou branek, trpělivý český tým to ale příliš nevyvedlo z míry a jen o 39 vteřin později zahájil gólem Buršíka svůj obrat. Ten dokonal dvěma góly v rozmezí dvou minut Matyáš Šindler a na hřišti od té doby vládli už jen Češi. Slovensko drobně korigovalo skóre až v předposlední minutě.

Highlights CZE - SVK 7:3