​​​​

ČESKÉ JUNIORKY POTŘETÍ V HISTORII PORAZILY FINSKO!

19. 10. 2019

České juniorské reprezentantky díky skvělému vstupu do zápasu a houževnatému výkonu po zbytek utkání teprve potřetí v historii porazily Finsko. Před více než čtyřmi stovkami bouřlivě fandících fanoušků si připsaly důležité vítězství 5:2.

5 : 2
3:01:21:0 -:-
Branky: 3. Pavlína Bačová, 8. Lucie Želízková, 9. Eliška Trojánková, 26. Eliška Chudá, 56. Nela Havlínová - 25. Elli Kylmäluoma, 32. Anni Räisänen

Českému juniorskému týmu výborně vyšel vstup do utkání, díky pohotovosti útočnic v předbrankovém prostoru totiž už v desáté minutě vedl o tři branky. České florbalistky proměnily postupně dorážku před gólmankou, křižnou přihrávku a střelu do prázdné branky a pohotovou reakci na hranici malého brankoviště po přihrávce z rohu. Češky tak donutily soupeřky vybrat si oddechový čas ještě před polovinou první třetiny.

Ani to ale zvrat v utkání pro finské soupeřky nepřineslo. Český tým mohutně povzbuzený neúnavnými fandícími fanoušky v čele s kotlem bubeníků chytnul slinu a hnal se za dalšími brankami. Finky jen s velkými obtížemi držely krok směrem do obrany s rozběhnutými českými útočnicemi.

Českou hru zdobila také přesnost, s níž si byly hráčky schopné nahrát, a vzájemné povědomí. V závěru třetiny sice musely soupeřky bránit ve čtyřech po vyloučení na české straně, i v oslabení byly ale aktivnějším týmem a ohrožovaly branku soupeřek.

Finky promluvily do výsledku až ve druhé části, když snížily na 1:3, ale české florbalistky vzápětí odpověděly vlastní trefou. Ačkoliv ještě Finky snížily, náskok na domácí tým nedotáhly.

Ve třetí třetině se sice finský juniorský tým dostal k souvislejšímu tlaku, jejich snahy ale zhatilo nejprve další české ubráněné oslabení, precizně využité trestné střílení a následně vlastní oslabení finského týmu. Nepomohlo ani odvolání brankářky, Češky zaslouženě zvítězily a navázaly na vítězství nad Finskem na EFT 2015 a 2018.

Poslední utkání turnaje čeká českou juniorskou reprezentaci v neděli proti Švýcarsku od 11:45 hod.