​​

ČEŠKY PŘESTŘÍLELY ŠVÝCARSKO O PĚT GÓLŮ

25. 4. 2019

Reprezentace juniorek má za sebou vítězný debut v Chomutově. Osmigólová podívaná se rozjela úderem sedmadvacáté minuty, kdy hattrick zkompletovala Kateřina Kovaříková. Češky byly od druhé třetiny na hřišti dominantnější a nabídnuté šance zužitkovaly lépe.

8 : 3
1:14:13:1 -:-
Branky: 16. Lucie Řezáčová, 27. Kateřina Kovaříková, 30. Kateřina Kovaříková, 33. Eliška Chudá, 37. Lucie Řezáčová, 42. Kateřina Kovaříková, 45. Michaela Kubečková, 51. Lucie Želízková - 6. Gentiana Behluli, 33. Selma Bergmann, 58. Leonie Wieland

Aktérkám večerního utkání trvalo pár minut, než se dostaly do správného režimu. V prvních dvaceti minutách se toho příliš neudálo, oba týmy si připsaly po jednom gólu. Obzvlášť trefa Lucie Řezáčové, která sklepávala míček ze vzduchu, byla výstavní a nakopla českou reprezentaci kupředu. Druhá část hry patřila jednoznačně domácím florbalistkám. Přestože Seraina Fitzi nastřelila brankovou konstrukci a byla blízko vstřelení druhého švýcarského gólu, udeřil tábor Tomáše Martiníka.

Češky ve druhé periodě byly oproti soupeřkám ze země helvétského kříže nebezpečnější a hlavně efektivnější. Akce střídala akci a diváci, kteří podporovali juniorky, si mohli užít hned několik gólových oslav za sebou. Švýcarky sice měly pár světlejších okamžiků, ale výběr Česka jim nedopřál návrat do zápasu. Spanilou jízdu řídila Kateřina Kovaříková, jejíž jméno figurovalo u čtyř gólů. Když s úderem padesáté minuty navyšovala na 8:2 kapitánka Lucie Želízková, halou se jen ozýval pokřik: „Deset, deset!“

Švýcarsko ještě stihlo zkorigovat výsledek na konečných 8:3. Další zápas juniorek se odehraje v pátek 26. dubna od 15:30 proti reprezentaci Lotyšska.

Pozápasový rozhovor s autorkou hattricku Kateřinou Kovaříkovou můžete zhlédnout ZDE.