{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


ČEŠKY PŘETAVILY OSPALOU PRVNÍ TŘETINU VE VÍTĚZSTVÍ 11:2

Obrázek ke článku
26. 4. 2019

Juniorkám se nevydařil vstup do utkání, v němž ztrácely na Lotyšky jeden gól. Po přestávkové poradě se však výkon české reprezentace zvedl a diváci si mohli užít jedenáct tref za záda lotyšských brankářek. Po dvou vítězstvích čeká Češky poslední výzva proti Finsku. Zápas se odehraje v sobotu od 15:30 v chomutovské sportovní hale. 

11 : 2
1. část
2. část
3. část
ProdlouženíOdehráno
0:15:16:0 -:-
Branky: 22. Markéta Lenfeldová, 23. Kateřina Seemannová, 28. Markéta Prontekerová, 31. Kristýna Lechnerová, 32. Kateřina Kovaříková, 50. Markéta Prontekerová, 51. Pavlína Bačová, 57. Kateřina Vachudová, 59. Kateřina Seemannová, 60. Lucie Želízková, 60. Michaela Kubečková - 8. Julija Rozite, 39. Anna Ankudinova

Už od úvodních vteřin první třetiny se dostávaly oba týmy do zajímavých střeleckých příležitostí, ale obě brankářky se nenechaly zaskočit. Mezi tři tyče českého národního týmu zaklekla Kristýna Janglová, kterou poprvé v zápase překonala Julija Rozite. Její střela pod břevno znamenala pro Lotyšky jednobrankové vedení. Juniorky první část hry neskórovaly, a tak po návratu z kabiny měly co dohánět.

Češky zlepšily svůj pohyb na hřišti a seřídily svá mířidla. Do minuty bylo srovnáno a během druhé třetiny si tým Tomáše Martiníka zasloužil vedení 5:2. Po pátém inkasované brance si vyžádala lavice Lotyšska oddechový čas, což přineslo krátkodobé zlepšení, jelikož snižovala Anna Ankudinova. Zbytek duelu si domácí celek zkušeně pohlídal a přidal ještě další porci přesných tref. Z brejku se prosadila Markéta Prontekerová, o minutu později zakončovala kličkou Pavlína Bačová.

Brankostroj našich mladých nadějí pokračoval až do poslední minuty, kdy definitivní tečku za duelem proti Lotyšsku udělala tři vteřiny před závěrečnou sirénou Michaela Kubečková.

Pozápasový rozhovor s Markétou Prontekerovou můžete zhlédnout ZDE.

Obrázek