​​​​

ČESKÝ TÝM V POSLEDNÍM UTKÁNÍ NESTAČIL NA ŠVÝCARSKO

20. 10. 2019

České florbalistky v posledním utkání na Euro Floorball Tour čelily švýcarskému výběru. Po sobotním euforickém vítězství proti Finkám ale přišlo trápení v koncovce, které vyústilo v poměrně vysokou prohru se Švýcarkami 2:7. Zároveň se rozhodlo o vítězkách turnaje, kterými se staly Finky.

2 : 7
1:20:21:3 -:-
Branky: 7. Mariana Býčková, 60. Markéta Prontekerová - 11. Gentiana Behluli, 15. Gentiana Behluli, 34. Gentiana Behluli, 40. Linn Larsson, 43. Nina Gerber, 48. Marcia Wick, 52. Vanessa Koch

Poslední duel juniorské části nepřímo rozhodoval o vítězkách celého turnaje. České vítězství by svědčilo Švédkám, naopak Finky by těžily z vítězství Švýcarska.

Český tým opět vstoupil do zápasu dobře, v sedmé minutě ho totiž do vedení pohotovou dorážkou před švýcarskou brankou poslala Mariana Býčková. Pak se ale český tým na více než padesát minut odmlčel a to bylo pro vývoj utkání zásadní.

Švýcarky totiž dokázaly otočit ještě v první třetině a v průběhu utkání postupně navyšovaly své vedení. Jedním z největších rozdílů byla efektivita v zakončení. Českému týmu totiž nechyběly nadějné pokusy, nepodařilo se je ale skrz houževnatou změť těl a švýcarskou brankářku procpat až za brankovou čáru. Švýcarky naopak využily sebemenšího zaváhání nebo nedůrazu. Ve hře pak nedopřály českým florbalistkám chvíli klidu, aktivně a hlavně okamžitě k domácím reprezentantkám přistupovaly a řadu příležitostí likvidovaly již v zárodku.

Zatímco švédský pár rozhodčích v sobotu v duelu žen rozdával tresty takřka jeden za druhým, v juniorském utkání sáhl k vyloučení jedinkrát. Český tým ale přesilovou hru z úvodu druhé třetiny nevyužil. Další z pozitivních drobností z pohledu českého týmu byl švýcarský neproměněný nájezd nebo poslední branka utkání Markéty Prontekerové, která zmírnila velký švýcarský náskok.

Český tým si tak v posledním turnaji kompletní světové špičky před světovým šampionátem připsal dvě porážky od soupeřů ze Švédska a Švýcarska a naopak cenné vítězství proti Finsku, které díky výsledku posledního duelu slavilo turnajové prvenství.