{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


CHODOV ULOVIL REPREZENTANTKU JANATKOVOU, PŘIVEDL I VATAHOVOU Z BOHEMKY

Obrázek ke článku
8. 8. 2022

Extraligový Chodov získal do svých řad dvě mladé florbalistky – juniorskou reprezentantku Karolínu Janatkovou a Dominiku Vatahovou. Obě talentované hráčky podepsaly na Jižním Městě dlouhodobé kontrakty.

Janatková, kterou čeká již na konci srpna cesta na světový šampionát juniorek, přišla do Chodova z Mladé Boleslavi, kde patřila k nejproduktivnějším hráčkám. Závěr uplynulého ročníku pak strávila ve Vítkovicích. Mezi lvicemi by měla působit minimálně do roku 2025. 

„Velice se těším. Bude to pro mě nová zkušenost, nové spoluhráčky i prostředí. Určitě velkým měřítkem byla škola. Jsem velmi ráda, že jsem se dostala na FTVS na obor kondiční trenér. Dalšími bodíky byla určitě soběstačnost v osobním životě a zlepšování se po florbalové stránce. Věřím, že to všechno na Chodově naleznu,” říká v tiskové zprávě k novému angažmá odchovankyně Turnova.

Druhou akvizicí je dvacetiletá Vatahová, jež strávila poslední tři sezony v Bohemce, přičemž v té poslední nasbírala v sedmnácti kláních čtrnáct bodů. Vedení celku z Jižního Města jí věří, smlouvu s ní podepsalo až do sezony 2025/26.

„S Chodovem jsem byla v kontaktu již v předešlých sezonách a letos jsme se po komunikaci s vedením dohodli na vzájemné spolupráci. Věřím, že v Chodově se můžu nadále zlepšovat, získávat další zkušenosti a pomoci týmu k nejlepším výsledkům. Těším se, až za lvice poprvé nastoupím,” komentuje pak hráčka, která své první krůčky s florbalkou udělala v Rokycanech.

„Jsme rádi, že hektické léto plné změn v realizačním týmu i v kádru se podařilo zvládnout velmi dobře. Kádr se bude formovat a vyvíjet, ale máme vše, co potřebujeme k tomu, abychom znovu byli dobře připraveni a se vší pokorou mohli pracovat na nejvyšších ambicích. Domča a Kája nám společně s mladými hráčkami z vlastních řad výborně doplnily kádr. Jsme si jisti, že se vykrystalizuje silný tým. Těším se na sezonu. Je třeba usilovně a vytrvale pracovat, ale potenciál týmu je skvělý," pochvaluje si trenér Ondřej Neuman.

​​

Obrázek