{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​​​​

FINÁLOVÝ DEN JUNIORSKÉHO ŠAMPIONÁTU JE TU, ČEŠKY BOJUJÍ O BRONZ

Obrázek ke článku
6. 5. 2018

Neděle je posledním dnem juniorského šampionátu ve švýcarském St. Gallen a Herisau. V bojích na hlavním hřišti v St. Gallen se dnes budou rozdávat medaile. Češky bojují o bronz s Polskem, finále má tradiční složení Švédsko versus Finsko.

Sobotní den v St. Gallenu odstartoval boj o sedmé místo mezi Slovenskem a Německem. Ačkoliv Slovenky v prvním zápasu základní skupiny překvapivě remizovaly se Švýcarskem, na nováčka v elitní divizi v rozhodujícím utkání nakonec nestačily. Sedmé místo a první vítězství na turnaji si přivlastnilo Německo.

V dalším utkání se bojovalo o finále. Český tým navázal na houževnatý herní výkon proti Švédsku a Finky významně přestřílel. Doplatil však na nepřesnost svých střeleckých pokusů a po vítězství 4:1 do finále postoupily efektivnější Finky.

Následovat mělo druhé semifinále, převážila ale podmínka, že od čtyř hodin budou hrát Švýcarky, což se letos bohužel pro domácí tým neslučovalo. Třetím utkáním tak byl boj o páté místo  mezi Švýcarskem a Norskem. V posledním utkání turnaje konečně domácí tým dokázal soupeřky porazit a po vítězství 8:2 tak bere páté místo.

V posledním duelu dne se rozhodovalo o druhém finalistovi a soupeři českého týmu v boji o bronz. Švédky proti Polsku byly opět suverénní a na cestě do finále nezaváhaly. Polsko tak v neděli bojuje o bronzovou medaili. 

Výsledky 4. dne na MSJ 2018

Slovensko - Německo 4:5

Finsko - Česko4:1

Norsko - Švýcarsko 2:8

Švédsko - Polsko 10:2

Program 5. dne na MSJ 2018

12:00 Polsko - Česko      o 3. místo

15:00 Švédsko - Finsko   finále

Obrázek