​​​​

FINSKÉ JUNIORKY PORAZILY ŠVÝCARKY

18. 10. 2019

V dalším duelu EFT se střetly juniorky Finska a Švýcarska. Po bezbrankové první třetině a vyrovnaném průběhu se nakonec mohly radovat finské juniorky, které zvítězily 5:2.

5 : 2
0:02:13:1 -:-
Branky: 22. Tuulia Lahti, 36. Milla Ylikojola, 51. Sini Niinikoski, 54. Pinja Myllymäki, 59. Olivia Pietilä - 23. Seraina Fitzi, 52. Rahel Wyss

Začátek utkání se nesl ve znamení hlavně taktické bitvy, při které ani jeden tým nechtěl udělat chybu a dlouho se čekalo na vážnější šanci. Ta přišla až v poslední minutě, kdy nejdříve Švýcarky nastřelily břevno a v následném protiútoku nedovoleně zastavily finskou soupeřku, rozhodčí tak museli nařídit trestné střílení, které ale Finky nedokázaly proměnit.

Až druhá třetina nabídla gólové momenty, skóre otevřela Lahti Tuulia z Finska, na její branku ale bleskově odpověděla střelou z dálky Seraina Fitzi. Finky si vedení vzaly zpět ještě před koncem třetiny, když se trefila Milla Ylikojola.

V poslední třetině na 3:1 navýšila po kombinaci Sini Nijnikoski, ale Švýcarky i tentokrát přišly s odpovědí zásluhou Rahel Wyss. Finky se však znovu prosadily a švýcarskému týmu už nepomohl ani timeout a následná hra bez brankářky, ve které navíc inkasovaly. Finsko tak zvítězilo celkově 5:2.

Klíčovými hráčkami se staly brankářky Emma Mannila a Anja von Allmen, které byly taktéž vyhlášeny nejlepšími hráčkami zápasu. Obě dvě se po utkání shodly, že tento duel byl nesmírně náročný a s řadou nepříjemných střel.

Finský celek se v dalším duelu utká s českou reprezentací a Emma Mannila prohlásila: „Samozřejmě víme, že český tým je velmi dobrý a rozhodně bude chtít v domácím prostředí vyhrát, ale doufám, že se dobře připravíme a zvítězíme.‘‘