JUNIORKY BUDOU HRÁT O BRONZ, FINSKU PODLEHLY 1:4

5. 5. 2018

Juniorky v sobotu v boji o finále čelily vítězkám druhé skupiny, kterými se po třech výhrách staly Finky. Česko předvedlo velmi bojovný výkon a na šance své soupeřky předčilo, Finky ale byly ve svyých střeleckých pokusech efektivnější a po prohře 1:4 bude český tým hrát o bronzové medaile.

4 : 1
1:01:02:1 -:-
Branky:

Český tým bude opět hrát o bronzové medaile, už teď je jisté to, že proti Švýcarsku to ale nebude. Přitom od finále dělilo Češky málo. Finky se v první a druhé třetině prosadily pouze jednou a zdaleka neměly situaci na hřišti pod kontrolou. Ještě v pětačtyřicáté minutě držely Češky finálové naděje, když Eliška Jurečková proběhla skrz chumel na středu hřiště a rozhodla se situaci vyřešit osobně. Snížila tak na rozdíl jediné branky.

V celém utkání ale provázela český tým velká smůla v zakončení. O tom svědčí i statistika golmanek, kdy se finská strážkyně branky musela vytasit s devětatřiceti úspěšnými zákroky, zatímco na druhé straně ohrozila branku jen necelá dvacítka střel. Češky totiž mimo jiné velmi houževnatě bránily ofenzivní snahy Finek, a pokud už se seveřanky dostaly ke střele, v cestě jim často stálo tělo české hráčky. Podobnou bilanci měly ale i finské obránkyně, českým střelám totiž velmi často chyběla přesnost a klid.

Finky pak v druhé polovině poslední dvacetiminutovky využily přesilovou hru, kterou sudí uložil za nepřiměřenou vzdálenost české bránící hráčky při finské rozehře. Početní výhodu ale Finky proměnily až devět vteřin před koncem, což českému týmu vzalo hodně času, sil i emocí, které vkládal do zvládnutí oslabení. V závěru utkání nepomohl ani využitý time-out, Finky ještě upravily skóre na finálních 4:1 a navzdory tomu, že herně český tým nepředčily, svou efektivitou si vybojovaly účast ve finále. Češky si o bronz zahrají pravděpodobně s Polskem, které od sedmi hodin hraje semifinále proti Švédkám.