JUNIORKY MAJÍ BRONZ!

6. 5. 2018

České juniorky mají za sebou velmi těžký zápas s úporně bránícím Polskem, nakonec jej však zvládly skvěle, i když na začátku 2. třetiny prohrávaly 0:1. Ještě v prostřední hrací části otočily a v 58. minutě zpečetila bronzové vítězství Barbora Sedláčková gólem na 3:1. Juniorky získaly třetí bronz (2010, 2014 a 2018) a 11. medaili ze MS pro český florbal v historii.

1 : 3
0:01:20:1 -:-
Branky: 23. Martyna Sumisławska - 26. Lenka Faltusová, 39. Nikol Pekárková, 58. Barbora Sedláčková

První třetina duelu o bronz branku nepřinesla, Češky však úspěšně odolaly dvěma oslabením. Pavla Lišková si připsala dva úspěšné zákroky, na druhé straně musel polská brankařka zasahovat šestkrát. Do druhé třetiny tak oba týmy vstupují s čistým štítem.

Druhá třetina už byla živější. První branku vstřelilo po českém nedůrazu ve velkém brankovišti Polsko, z vedení se ale neradovalo ani tři minuty. Za český tým srovnávala Lenka Faltusová. Také tato dvacetiminutovka přinesla dva tresty, tentokrát na polské straně, ale ani Češky nebyly v jejich využívání úspěšné. Před koncem třetiny se ale přeci jen český tým dočkal vedení. Z dorážky se o něj postarala kapitánka Nikol Pekárková!

Ve třetí třetině se opět několikrát vylučovalo. Nejprve Češky nepotrestaly pětiminutové vyloučení a samy pak ubránily dvě minuty trestu. Polské reprezentaci nepomohl ani regulérní time-out, ani přezkoumávaní jednoznačné situace v českém brankovišti, kterou zjevně využily pro načerpání sil do posledních minut utkání.

Záhy na to ale Barbora Sedláčková pojistila české vedení na dvě branky a Polky už s tímto stavem do konce utkání nezvládly nic. Český tým tak opět po čtyřech letech vybojoval medaili, celkem třetí pro ženskou reprezentaci do devatenácti let. Pro český florba je to celkem jedenáctý cenný kov. Trenér Tomáš Martiník je prvním trenérem, který završil svůj premiérový reprezentační cyklus medailí.