{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​

JUNIORKY VE ŠVÝCARSKU: PRVNÍ UTKÁNÍ TĚSNĚ PRO DOMÁCÍ TÝM

Obrázek ke článku
2. 2. 2019

Český národní tým juniorek má za sebou první ze série tří přípravných utkání proti Švýcarsku. První vzájemný duel ve švýcarském Schaffhausenu byl hodně vyrovnaný a týmy se výsledek doslova přetahovaly. Obratem v posledních minutách nakonec vybojovaly vítězství Švýcarky. Druhý zápas je v plánu na sobotu 17:00.

4 : 3
1. část
2. část
3. část
ProdlouženíOdehráno
1:01:12:2 -:-
Branky: 11. Leonie Wieland, 34. Leonie Wieland, 58. Leonie Wieland, 59. Leonie Wieland - 28. Kristýna Lechnerová, 49. Markéta Prontekerová, 57. Markéta Prontekerová

Po první třetině český tým na soupeře ztrácel, dokázala ale vyrovnat a v poslední části dokonce převzít vedení. To však netrvalo dlouho, v závěru zápasu se Švýcarky dokázaly vrátit do hry a utkání otočit ve svůj prospěch.

„Z porážky jsme zklamaní a smutní, a to především proto, že jsme z mého pohledu odehráli poměrně slušný zápas,“ cítil po utkání trenér českého výběru Tomáš Martiník. „Dobře jsme bránili, soupeřky jsme moc nepouštěli do gólových šancí a sami jsme si jich vytvořili dost a dost.“

Co tedy na české hře haprovalo? „Naším problémem byla preciznost v zakončení - chuť si aktivněji naběhnout do gólovějších prostorů a poslat tam dobře načasovanou nahrávku. Často byla naše hra v rozehrávce a na útočné polovině kostrbatá a pomalá. Bohužel přesně tohle bylo naším cílem do utkání, takže z tohoto pohledu musíme být příště přesnější a aktivnější,“ řekl o tom, na co se tým soustředil, a na čem bude dál pracovat.

V porážce však vidí i pozitivní věci. „Cením si toho, že tým dokázala zápas ve třetí třetině otočit, že si pro vítězství šel a byl na hřišti aktivní. Velká škoda toho závěru. Může se to jevit hodně negativně, ale věřím, že do budoucna se to otočí a pro hráčky to bude to správné memento už nikdy nevypnout předčasně. Těším se na odvetu a půjdeme si pro vítězství,“ uzavřel odhodlaně český trenér Martiník.

Obrázek