{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

JUNIORKY ZVÍTĚZILY NAD ŠVÝCARKAMI, LIŠKOVÁ S KLEČKOVOU VYCHYTALY NULU

Obrázek ke článku
5. 11. 2017

Juniorky prolomily na EFT smůlu z předchozích dvou zápasů a v posledním duelu, proti Švýcarsku, si připsaly první výhru. Zlepšeným výkonem dominovaly po celé utkání a třemi góly si došly pro tři body. Pavla Lišková navíc vynulovala Švýcarky, které tak neměly jedinou šanci s duelem cokoliv udělat. 

Česká republika U19 - Švýcarsko U19 3:0 (0:0; 2:0; 1:0)
Branky: 28. Faltusová, 28. Otcovská, 43. Plánková. Rozhodčí: Andersson, Dufvenberg. Diváci: 43. 

Stejně jako ženy i juniorky dokázaly ve třetím utkání bodovat. I když byla první perioda bez branek, hrálo se ve vysokém tempu a Češky měly mírně navrch. Svoji dominanci zužitkovaly dvěma góly v prostřední třetině po trefách Lenky Faltusové a Kristýny Otcovské. V poslední dvacetiminutovce pak dokonala výhru Eliška Plánková.

V bráně zářila Pavla Lišková spolu Petrou Klečkovou, které svůj tým podržely nejedním kvalitním zákrokem, což značí, že se jim podařilo oklepat se z předchozí prohry. „Po utkání to nebylo jednoduché, ale postupem času jsem se z toho dokázala oklepat. Ráno jsem si pak řekla, že to dneska zvládneme a s tím jsem šla do zápasu," přiznává Lišková. Jak ale dodává, vychytaná nula je týmovou zásluhou. „Je to týmový výkon. Myslím si, že i když je pokaždé co zlepšovat, odehrály jsme dnes velmi kvalitní utkání. Popravdě nijak nevnímám, že mám nulu. Je to zásluha týmu a i Petry," upozorňuje.

Juniorky se tak do Česka vrací s bilancí dvou proher a jednoho vítězství. Na rozdíl od žen je ale vrchol jejich dvouletého cyklu čeká až v květnu. „Je to pro nás důležité vítězství, dodá nám to sebevědomí a motivaci do další práce," zakončuje Lišková.

Obrázek