{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


MARTINÍK NOMINOVAL HRÁČKY NA MS JUNIOREK. CÍL? BOJOVAT O MEDAILE

Obrázek ke článku
29. 7. 2021

Tomáš Martiník představil nominaci na odložené mistrovství světa juniorek, které bude na začátku září hostit švédská Uppsala. „Z našeho pohledu je to nominace těch nejlepších hráček, které jsou schopné na mezinárodní scéně obstát. Ať již individuálně, tak především jako tým,” říká hlavní trenér, jenž věří v medailové umístění.

Původní termín v roce 2020 zhatila pandemie koronaviru. Šampionát byl o rok posunutý a netypicky tak zasáhl do dalšího dvouletého cyklu, na nějž bude čekat mistrovství světa již následující rok. 

„Nominační procedura trvala skoro tři roky. Tým je spolu dlouho a k finální nominaci jsme směřovali už o rok dřív, než došlo k dalšímu odkladu. Věděli jsme tak, s jakým týmem chceme hrát, proto je naše nominace hodně podobná té, kterou bychom udělali před rokem. Holkám věříme,“ říká za celý trenérský štáb Martiník.

Jádro týmu kolem kapitánky Lucie Želízkové (na obrázku vlevo) tedy zůstalo stejné, což si pochvaloval i hlavní kouč. Najde se však několik jmen, která se o post v základní sestavě přihlásila teprve nedávno. „Některé hráčky si o nominaci výrazněji řekly právě v té odložené sezoně. Třeba taková Veronika Kopecká. Opravdu velký pokrok udělala i Šárka Staňková z Židenic, která rovněž skvěle zahrála tuto sezonu a řekla si o místo v týmu. Stejně tak i další mladé hráčky,” zmiňuje.

Tou vůbec nejmladší pak bude teprve sedmnáctiletá Karolína Stůjová (na obrázku vpravo) ze střešovického Tatranu. „Karolína patří i do toho nového cyklu a nominaci si vybojovala, ačkoliv pro ni byla tato sezona problematická proto, že nemohla vinou pandemie moc hrát. Na posledních akcích se však prezentovala velmi dobře a nakonec jsme se přiklonili k jejímu výběru,” okomentoval Martiník nominaci kladenské odchovankyně.

Brankářský tandem nakonec bude tvořit po konzultaci s trenérkou maskovaných opor Lenkou Kubíčkovou duo Kristýna Janglová a Viktorie Karasová. První z gólmanek prožila vynikající ročník v kunratických Tigers, kterým málem pomohla do play-off, Karasová se pak po zranění Nikoly Příleské stala jedničkou ve Vítkovicích, kterým nakonec vychytala i titul v superfinále.

„Z týmu cítím odhodlání. Pokusíme se narušit skandinávskou hegemonii.”

Do startu šampionátu zbývá už jen měsíc. Ve švédské Uppsale se bude hrát od 1. do 5. září, úvodní klání odehrají Češky proti Lotyškám. Reprezentační výběr juniorek se tak vrací k plnému tréninku. „Na začátku července jsme měli soustředění, které pro některé hráčky proběhlo bezprostředně po lize, takže potřebovaly odpočinek jako sůl,” připomněl Martiník.

Aktuální doba přípravu trochu komplikuje, na nový cyklus nyní čeká Czech Open, na němž se představí ve svých kmenových klubech i řada hráček ze staršího cyklu. Toho chce trenérský štáb využít a naplánoval přípravné utkání. „Potom už budeme vše směřovat k mistrovství světa. Budeme mít ještě kemp v Čeladné, který bude těsně před odletem,” doplnil hlavní kouč nejbližší program.

A jak sám vidí samotné šance na světovém šampionátu? „Nebude to úplně standardní, ale věříme, že se s tím i bez nějaké velké přípravy – a po roce a půl bez mezinárodní konfrontace – popereme. Naše ambice i nadále zůstávají stejně, a to bojovat o medaile. Chceme hrát atraktivní florbal a uspět. Z týmu cítím odhodlání. Pokusíme se narušit tu skandinávskou hegemonii,” věří Martiník.


Nominace reprezentace juniorek:

Brankářky: Kristýna Janglová (Tigers Start98 Kunratice), Viktorie Karasová (1. SC Tempish Vítkovice).

Obránkyně: Kristýna Lechnerová, Vanessa Rebecca Keprtová, Marie Havlíčková (vš. FAT PIPE Florbal Chodov), Markéta Lenfeldová (FBC Liberec), Kateřina Vachudová, Karolína Stůjová (obě Tatran Střešovice), Šárka Staňková (Florbal Židenice).

Útočnice: Vendula Maroszová, Michaela Kubečková (obě 1. SC Tempish Vítkovice), Kateřina Kovaříková (Tigers Start98 Kunratice), Eliška Chudá, Eliška Trojánková (obě FAT PIPE Florbal Chodov), Lucie Želízková, Veronika Kopecká, Kateřina Seemannová (vš. Tatran Střešovice), Lucie Řezáčová (Zollbrück Skorpion Emmental, Švýc.), Vlaďka Maděrová (Erä Vikingit, Fin.), Pavlína Bačová (FBC Ostrava).


Podívejte se na nominační video:

​​

Obrázek