{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


NOMINACE | JUNIORKY TOUŽÍ NA MS PROLOMIT BRÁNU SEMIFINÁLE

Obrázek ke článku
2. 8. 2022

Už za měsíc čeká reprezentaci juniorek boj na světovém šampionátu, který hostí polské Katovice. Trenér Tomáš Martiník tak představil dvacítku florbalistek, které se poperou o cenné kovy. „Vnímáme náš tým jako velmi dobře vyvážený směrem dopředu i dozadu. Máme v něm hráčky se zkušenostmi minulého MS, plus další, které už nasály i atmosféru dospělé reprezentace a taky hladové hráčky, pro které bude tento šampionát velkou šancí a výzvou,” komentuje výběr zkušený lodivod. 

Uplynulého šampionátu se zúčastnily obránkyně Kristýna Lechnerová, Markéta Lenfeldová, Kateřina Vachudová a útočnice Vendula Maroszová. Tato čtveřice by tak měla patřit mezi tahounky. Všechny nominované hráčky patří ve svém mladém věku k velkým oporám svých klubů a prezentovaly se spolehlivými výkony i v průběhu celého, byť notně zkráceného, cyklu. 

Úplným nováčkem v sestavě je teprve patnáctiletá Karolína Klubalová z Liberce. „Jednoduše nás dokázala i za ten kratší čas přesvědčit, že může být týmu prospěšná a má v něm své místo. Zaujala mě už na MČR dorostenek a následně i na kempu talentované mládeže. Je to jednak univerzálka a k tomu ještě pravoruká hráčka, a to se vždycky hodí. Nicméně, tím hlavním aspektem byl její zajímavý herní projev s velmi dobrými individuálními dovednostmi, prostě něco, co tento tým potřebuje,” komentuje její nominaci Martiník. 

Juniorky budou obhajovat bronzové medaile, které si na krk pověsily v uplynulém roce v Uppsale. „Naše cíle pro letošní šampionát budou podobné těm minulým – medailové a finálové. Na dvou posledních mistrovstvích se nám nepodařilo překročit semifinálový práh, a ač dvě získané bronzové medaile jsou velmi dobrým úspěchem, tak všichni cítíme, že by to tentokráte chtělo ještě něco navíc,” přibližuje cíle hlavní trenér. Ještě před odjezdem do Polska čeká na Češky přípravný zápas s ženami Kloten-Dietlikon Jets a závěrečné soustředění v Čeladné. 

Máme vyvážený tým. Věříme v medailové duely, říká Martiník

V základní skupině stejně jako na posledním mistrovství narazí Češky na Slovenky a Švédky. Místo Lotyšska je ale čekají Norky. „Všichni samozřejmě věříme v medailové duely, ale musíme se nejdříve jednoznačně soustředit na zápasy základní skupiny a do semifinále se nejdříve probojovat,” ví Martiník, podle nějž bude klíčový už první duel se Slovenkami, s nimiž se národní tým potkal v dubnu na domácím turnaji v Kutné Hoře, kde si dokráčel pro vítězství. 

Světový šampionát se měl původně konat v květnu na Novém Zélandu, ale kvůli celosvětové pandemii koronaviru byl odložen na září a novým dějištěm se staly polské Katovice, které jsou příhodné i pro české příznivce. „Věříme, že se na náš tým přijede podívat hodně fanoušků a rodinných příslušníků, a že pro nás dokážou vytvořit takovou atmosféru, které nás požene a snad i dotlačí do vytouženého finále,” zve diváky český lodivod. 

Kupujte vstupenky na světový šampionát juniorek! 


Nominace reprezentace juniorek 
  • MS 2022, Katovice (Polsko) 
  • 31. 8. – 4. 9. 2022 

Brankářky: Hana Kuchařová (Black Angels), Monika Šolleová (Tatran Střešovice). 

Obránkyně: Kristýna Lechnerová (Malmö FBC, Švéd.), Markéta Lenfeldová (FBC Liberec), Tereza Matýsková (1. SC Vítkovice), Michaela Mechlová, Kateřina Vachudová (obě Tatran Střešovice), Karolína Sigmundová (FBS Olomouc), Sofie Skalíková (Florbal Chodov). 

Útočnice: Anna Brucháčková (Bulldogs Brno), Karolína Janatková (Florbalová akademie MB), Karolína Klubalová (FBC Liberec), Radka Korbelářová, Simona Korbelářová (obě Tatran Střešovice), Vendula Maroszová (1. SC Vítkovice), Karolína Mezerová (FbŠ Bohemians), Eva Řeháková (FBS Olomouc), Emilie Skalíková (Florbal Chodov), Adriana Středulová (FBC Ostrava), Kristina Zlatníková (Start98 Kunratice).


Podívejte se na nominační video:

​​

Obrázek