PO PRVNÍM DNU STOPROCENTNÍ: JUNIORKY USTÁLY ZÁPAS SE SLOVENKAMI

31. 1. 2020

První třetina se nepovedla, pak ale přišlo zlepšení. Český tým dlouho hrál na Polish Cupu ve Zbaszyni se Slovenskem 2:2, což se změnilo až na konci druhého dějství. Od té doby juniorky svůj náskok nepustily a zůstaly po úvodním dnu turnaje bez porážky.

3 : 7
2:20:31:2 -:-
Branky: 10. Michaela Krajčová, 18. Michaela Krajčová, 49. Barbora Gáborová - 4. Eliška Chudá, 8. Kateřina Kovaříková, 37. Eliška Chudá, 38. Markéta Prontekerová, 39. Eliška Chudá, 44. Vlaďka Maděrová, 56. Vlaďka Maděrová

Konečné skóre 7:3 vypadá celkem jasně, cesta k němu ovšem nebyla tak jednoduchá. Češky ztratily v první třetině náskok dvou gólů, když Slovensko využilo okének v jejich obraně. Ve druhé části utkání svěřenkyně Tomáše Martiníka držely míček častěji, jenže dlouho čekaly na jakoukoliv trefu.

Odpor soupeřek zlomila až ve 37. minutě Eliška Chudá, načež padly do slovenské sítě ještě další dvě branky. „První třetina nebyla úplně ideální. Potom jsme se ale rozehrály a začaly jsme proměňovat šance, což byl základ úspěchu,“ vyzdvihla střelkyně hattricku Chudá.

Třetí dějství si naše hráčky už pohlídaly a oslavily vítězství 7:3. „Hlavně jsem ráda, že jsem pomohla týmu. Závěr druhé třetiny nás povzbudil a dotáhly jsme to až k výhře,“ měla Chudá radost z výsledku. Zápasu mimo jiné přihlížela početná divácká kulisa, do haly přišlo přes 300 fanoušků.

Češky si poradily také s nájezdy, ve kterých podruhé získaly bonusový bod, a v tabulce jim patří první místo se šesti body. Bez zaváhání ale zatím procházejí turnajem i Švýcarky po výhrách nad Polkami a Norkami. Právě na tyto soupeře narazí národní družstvo ve druhém dnu Polish Cupu.

S domácím výběrem se juniorky utkají v sobotu od 10 hodin v Rakoniewicích a zápas se seveřankami začne v 18.00 v Nowém Tomyslu.