{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​

PORAZILI JSME DVA TOP TÝMY A TO JE UKÁZKA KVALITY, MÍNÍ MARTINÍK

Obrázek ke článku
5. 9. 2021

Hlavní trenér ženského juniorského výběru Tomáš Martiník navázal na úspěch z extraligové sezony a také dlouhý tříletý reprezentační cyklus zakončuje s pohárem v rukou. Jeho tým si v boji o bronz poradil s výběrem Švýcarska a ze švédské Uppsaly tak odjíždí jako třetí nejlepší ženská juniorská florbalová země na světě. 

Start do posledního utkání šampionátu nebyl pro český výběr úplně ideální, neboť se jako první prosadily Švýcarky, pak ale trenér Martiník vysledoval taktickou perličku, kterou ihned aplikoval a jenž přinesla kýžené ovoce v podobě zaslouženého triumfu, za což jej hráčky poté ocenily tradičním politím při rozhovoru.

Tomáši, váš tým to zvládl a domů se vrací s bronzovými medailemi. Jaké jsou vaše bezprostřední pocity?
Šťastné a mokré (smích). Jsem šťastný za tým i za sebe, že jsme to dokázali, protože tenhle tým odsud nesměl odjet bez medaile. Vytyčili jsme si to jako náš cíl a odjíždět s prázdnou by nás hodně mrzelo, protože tenhle kádr ukázal kvalitu, dokázal porazit Švédsko a Švýcarsko a to si myslím je dobrá ukázka toho, že florbal umíme.

Zápas proti Švýcarsku jste vyhráli poměrem 6:2. Jak týmový výkon v boji o bronz hodnotíte?
Dneska jsme začali dobře, bylo to svěží, hráli jsme aktivně do útoku. Pak bohužel přišel rychlý brejk a tak trochu šťastný gól a museli jsme do soupeře bušit, ale nepadalo nám to tam. O přestávce jsme si ale řekli, že to opravdu je o tom jednom gólu a že jakmile to odšpuntujeme, tak to půjde a ono se to povedlo. Ve druhé třetině jsme odskočili na 3:1, ale na začátku poslední periody jsme byli moc pasivní a soupeř nás přitlačil. S tím jsme měli trochu problém, ale zase jsme si k tomu něco řekli a podařilo se nám skórovat a znovu odskočit a to už jsme věděli, že to dáme.


Do druhé třetiny jste nastoupili s drobnými změnami ve složení formací. Měl jste radost, když se pak obě vaše lajny prosadily?
Sem tam se něco povede (smích). Myslím si, že jsem viděl něco, co nám mohlo pomoct. Druhá švýcarská lajna na nás totiž hrála osobku a tím pádem jsme tam zkusili dát Páju Bačovou, která je rychlá a tyhle situace umí. Tyhle změny ale nebyly z výkonnostních důvodů, spíše to byla taktika za stavu 0:1 a jsem rád, že to vyšlo.

S tímhle cyklem jste strávil dlouhé tři roky. Co na něj říkáte?
Byl to neskutečný tým, který si za ty tři roky skvěle sedl. Ač jsou holky z rivalských klubů, tak tady držely partu a žily florbalem i celým mistrovstvím. Bavilo to nás jako realizák a myslím si, že to bavilo i celý tým. Jsme neskutečně šťastní za to, že se tohle mistrovství uskutečnilo, protože by byla hrozná škoda, kdyby tahle super generace nemohla ukázat co umí a přivézt si domů tu vysněnou medaili. Za tohle jsem tedy rád ze všeho nejvíc.

Jak z trenérského pohledu vůbec hodnotíte celý tento šampionát, na kterém jste prohráli pouze v semifinále?
Ano, prohráli jsme jeden zápas a to ten nejdůležitější, ale porazili jsme dva týmy z top špičky a i s Finskem jsme ukázali kvalitu. Bohužel soupeř trefil zápas a semifinále zahrál úžasně, ale za naše výkony jsem rád. Snažili jsme se tvořit a hrát a ne jen betonovat nebo čekat na nějaké chyby soupeře. Měli jsme chuť dávat góly a myslím si, že se na naší hru dobře dívalo (úsměv).

A jak budou probíhat oslavy?
​Ty už probíhají a jsou velké. Uvidíme, co se bude dít na hotelu a co nám tam vůbec dovolí (smích), ale je to především o holkách. Doufám, že si to užijí.

​​

Obrázek