{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​​​​

SEMIFINÁLE JE TU, STARTUJE 4. DEN JUNIORSKÉHO ŠAMPIONÁTU

Obrázek ke článku
5. 5. 2018

Poslední zápasy základních skupin v pátek určily složení semifinálových klání. A přinesly jedno překvapení. V bojích o medaile chybí jeden z týmu tradiční Top 4, navíc přímo domácí Švýcarsko. Švédsko jako vítěze skupiny A tak vyzvou překvapivě Polky, Češky se utkají s Finskem.

Třetí den začal utkáním Norska a Německa o to, kdo bude v sobotu bojovat o pátou příčku juniorského šampionátu. Německo i v tomto utkání zaplatilo nováčkovskou daň a po prohře 0:5 na ně zbyl duel o sedmé místo.

V utkání Česka proti Švédsku si favoritky turnaje především díky mocné druhé třetině na českém národním týmu smlsly. I závěrečný duel tak ovládly, dvouciferným brankovým rozdílem. Český tým tak do semifinále postoupil z druhého místa a chystal se na už jistě první Finky.

Ty si i v posledním duelu se soupeřkami ze Slovenska poradily a postoupily do bojů o medaile výsledkově stejně hladce jako Švédky. Slovenky naopak po překvapivé remíze se Švýcarskem skončily na poslední příčce základní skupiny a budou hrát o sedmou příčku s Německem.

Švýcarky v pátečním duelu podlehly rozjetým Polkám, které tak do semifinále postoupily místo nich. V bojích o medaile tak bude chybět nejen tým nejlepší světové čtyřky, ale především pořádající země. Pro Švýcarský florbal jednoznačně velmi smutná zpráva.

Výsledky 3. dne na MSJ 2018

Norsko Německo 5:0

Švédsko – Česko 13:2

Finsko – Slovensko 6:1

Švýcarsko – Polsko 2:5

Program 4. dne na MSJ 2018

10:00 Slovensko – Německo

13:00 Finsko – Česko

16:00 Norsko – Švýcarsko

19:00 Švédsko – Polsko


Foto: Flickr IFF

Obrázek