{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​

SLOŽENÍ ČESKÉHO TÝMU PRO DOMÁCÍ MEZINÁRODNÍ TURNAJ REPREZENTACÍ JUNIOREK

Obrázek ke článku
27. 3. 2019

Reprezentace juniorek je téměř v polovině dvouletého cyklu. Pod vedením realizačního týmu kolem Tomáše Martiníka teď formující se národní tým do devatenácti let absolvuje první domácí mezinárodní zápasy. Na konci dubna ho v Chomutově čeká turnaj se Švýcarskem, Finskem a Lotyšskem. Kdo si vybojoval nominaci a jaké jsou cíle týmu pro turnaj, prozradil hlavní trenér Tomáš Martiník.

„Přemýšleli jsme, jak tuto nominaci uchopit. Rozhodli jsme se navázat na předchozí akce a zúročit tak tu roční práci, kterou máme za sebou. Hráčky z aktuální nominace už za sebou mají nějakou herní akci, nominace vychází z Euro Floorball Tour a přáteláků se Švýcarskem, moc změn neproběhlo,“ shrnul nominační proces hlavní trenér juniorského týmu Tomáš Martiník.

Národní tým florbalistek do devatenácti let je téměř v polovině svého dvouletého cyklu. Na čem aktuálně pracuje? „Zaměřujeme stále na stejné věci. Obecně je to organizace hry, součástí toho je pilování hry do útoku i do obrany tak, aby předváděná hra byla zase preciznější. Cílem je, abychom hráli aktivně, tvořivě a důrazně. Tedy přesně tak, jak potřeba hrát na mezinárodní úrovni,“ říká Martiník, čímž opět zmiňuje směr, kterým juniorský tým dlouhodobě směřuje.

Martiník: Doufám, že bude dobrá atmosféra

Turnaj v Chomutově bude pro aktuální kádr národního týmu první domácí reprezentační akcí. „Moc se na to těšíme. Pro hráčky bude čest hrát doma. Dostanou příležitost ukázat se a předvést se před svými blízkými. Někteří z nich se sice byli podívat i na jiných akcích, ale myslím, že domácí akce bude o něco sledovanější, než ty v zahraničí. Těším se a věřím, že fanoušci přijdou holky podpořit. Doufám, že bude dobrá atmosféra, kterou si hráčky budou moct užít a ukázat, co umí, a že jsme konkurenceschopný tým, který chce opět uspět mimo jiné i za rok na mistrovství světa,“ těší se v čele realizačního týmu na domácí turnaj hlavní trenér.

Na turnaji se Češky utkají postupně se Švýcarkami, Lotyškami a Finkami. Jaké jsou cíle v těchto zápasech? „Obecně chceme předvést dobré herní výkony a hru, která bude atraktivní a zajímavá. S každým soupeřem pak máme samozřejmě trochu jiné plány,“ komentuje atraktivní obsazení turnaje Martiník.

„Finky jsme před půlrokem porazili a budeme je chtít opět potrápit a navázat na tuto výhru i dobrý výkon z mistrovství světa. Ony nám samozřejmě budou chtít oplatit porážku z EFT. Se Švýcarskem máme za poslední dobu několik vzájemných utkání, která byla vyrovnaná. Naším cílem je znovu vyhrát a soupeřky také přehrát. To se nám už dařilo, ale rádi bychom to potvrdili přesvědčivějším výsledkem. Lotyšky na posledním MS postoupily z B-divize, bude to tedy po delší době utkání se slabším soupeřem. V tomto zápase budeme chtít být dominantní, soupeře přehrát a zvítězit,“ má Tomáš Martiník jasno o tom, k čemu svůj tým na turnaji povede.

Program turnaje včetně informací o vstupenkách najdete ZDE.

Nominace české reprezentace juniorek na mezinárodní turnaj v Chomutově:
Brankářky

Kristýna Janglová, Tatran Střešovice
Viktorie Karasová, 1. SC Vítkovice

Obránkyně

Marie Havlíčková, Florbal Chodov
Nela Havlínová, Florbal Chodov
Natálie Houžvičková, Tatran Střešovice
Vanessa Rebeca Keprtová, Florbal Chodov
Kristýna Lechnerová, Florbal Chodov
Markéta Lenfeldová, FBC Liberec
Pavla Pejzlová, FBS Olomouc
Kateřina Vachudová, Tigers Jižní Město

Útočnice

Pavlína Bačová, Bulldogs Brno
Eliška Chudá, Tigers Jižní Město
Veronika Kopecká, Tatran Střešovice
Kateřina Kovaříková, Tigers Jižní Město
Michaela Kubečková, 1. SC Vítkovice
Vlaďka Maděrová, 1. SC Vítkovice
Vendula Maroszová, FBC Ostrava
Markéta Prontekerová, Tatran Střešovice
Lucie Řezáčová, Tigers Jižní Město
Kateřina Seemannová, FBŠ Jihlava
Eliška Trojánková, Tigers Jižní Město
Lucie Želízková, Tatran Střešovice

Obrázek