{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


SOUSTŘEDĚNÍ MĚLO KVALITU, ŘÍKÁ KAPITÁNKA JUNIOREK MAROSZOVÁ

Obrázek ke článku
21. 6. 2021

Poprvé od únorového soustředění v Kutné Hoře se sešel i národní tým juniorek. Devětadvacet reprezentantek zamířilo na třídenní kemp do jihočeského Milevska, které akci takového formátu hostilo poprvé. „Pro mě jako hráčku z Ostravy je to sice trochu dál, ale zázemí je tu velmi dobré. Všechno máme blízko a je tu vše potřebné. Rozhodně si nemáme na co stěžovat,“ hodnotí opora nově tvořené juniorské reprezentace Vendula Maroszová.

Sedmnáctiletá útočnice byla trenérským štábem dokonce zvolena jako kapitánka českého výběru pro mistrovství světa konané v příštím roce. „Je to splněný sen. Vždycky jsem si přála hrát v reprezentaci a když mi trenéři svěřili kapitánské céčko, tak to je pro mě něco úžasného. Doufám, že si i ostatní holky myslí, že to zvládnu a věří mi. To je pro mě důležité,“ podotýká.

Světový šampionát bude hostit netradiční destinace – Nový Zéland, což v týmu podle očekávání rezonuje. „Když jsem se to dozvěděla, byla jsem opravdu překvapená. Je to hodně zajímavé místo. Pro nás jako hráčky z České republiky bude asi náročná cesta, ale myslím si, že to bude super změna a moc se na to těšíme,“ potvrzuje Maroszová

Jak již bylo zmíněno, reprezentační výběr se sešel poprvé od únorového soustředění v Kutné Hoře. A i přes dlouhou pauzu vnímá Maroszová kvalitu soustředění, z herního pohledu, na vysoké úrovni. „Máme tu pár nových tváří. Všechny holky se na reprezentační sraz těšily a jsme rády, že se soustředění vůbec mohlo uskutečnit. Hodnotím ho velmi pozitivně, mělo to velkou kvalitu a energii. Pro některé hráčky to bylo soustředění téměř po roce, ale zvládly to perfektně. Všechny nás to opět posunulo.“ 

Třídenní program byl opravdu našlapaný, a tak nezbyl prostor na organizovaný teambuilding. I přesto ale hráčky trávily většinu volného času pospolu a snažily se zlepšovat partu. „Každým kempem se parta zlepšuje, všichni vyjdeme se všemi, ale víme, že před sebou máme ještě spoustu práce, ať už na hřišti, tak mimo něj. Na kempu nebyly nějaké teambuildingové akce, ale po celé tři dny jsme se snažily trávit spolu hodně času a poznávat se. Je to důležité,“ popisuje kapitánka výběru.

Maroszová má za sebou skvělou sezonu. Hned ve svém prvním ročníku mezi ženami dokázala nasbírat během základní části 34 bodů, dalších třináct přidala během vyřazovacích bojů a výrazně pomohla vítkovickým ženám k zlatému hattricku. „Titul byl pro nás cílem číslo jedna. Měli jsme pro sezonu tři vrcholy, a to byl Champions Cup, domácí pohár a právě nejvyšší soutěž. Bohužel první dvě se zrušily. Soustředily jsme se tedy pouze na ligu a jsem moc ráda, že jsme ji vyhrály. Po celou dobu jsme kráčely za vítězstvím suverénně až na superfinále, které se nám nevydařilo podle představ. Ale vyhrály jsme a to je důležité. Jsem moc ráda, že jsem ve své první sezoně dokázala holkám pomoci nějakými body. Nejdůležitější je pro mě týmový úspěch,“ dodává skromně na závěr.

​​

Obrázek