{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​​​​

SPOKOJENI JSME JEN ČÁSTEČNĚ, HODNOTÍ MARTINÍK POLISH CUP

Obrázek ke článku
7. 2. 2018

Dojem z celkem vydařeného vystoupení reprezentace juniorek na Polish Cupu v samotném závěru narušila prohra se Švýcarskem 4:7. Další ostrý zápas sehraje národní výběr hráček do 19 let až na světovém šampionátu ve Švýcarsku, které startuje 2. května. Čemu se bude trenér Tomáš Martiník a jeho tým věnovat v samotném závěru přípravy a jaké jsou otazníky nad nominací?

„Zahráli jsme dobré zápasy s týmy, které jsme moc neznali“

Jak byste zhodnotil Polish Cup, který byl poslední herní akcí před květnovým mistrovstvím světa?
V první řadě jsme rádi, že jsme se turnaje zúčastnili. Polish Cup byl perfektně zorganizovaný a moc jsme si ho užili. Co se týče výsledků, tak panuje spokojenost pouze částečná. Zahráli jsme si dobré zápasy proti týmům, které nás budou čekat na mistrovství světa a které jsme moc neznali. Důležité bylo utkání s Norskem, kde jsme si opět ukázali, že to nebude vůbec jednoduchý zápas. Takže se na tohoto soupeře budeme muset dostatečně připravit.

Zápas se Slovenskem byl pro nás docela jednoduchý, ten jsme zvládli s přehledem. Menší trápení nastalo při utkání s Polskem, kdy domácí hráčky vstoupily do zápasu odhodlaně a hodně nám utkání znepříjemnily. I přes nepříliš přesvědčivý výsledek jsem ale spokojený, protože jsme měli v zápase mírnou převahu.

Poslední zápas turnaje proti Švýcarsku nám příliš nevyšel. Sešlo se tam příliš mnoho špatných aspektů, se kterými jsme si nedokázali neporadit. Na druhou stranu jsem ale rád, protože nám to ukázalo, že to zase tak jednoduché na mistrovství nebude.

Minulá generace na MS v Kanadě s Polskem dokonce remizovala. Dá se mluvit o vzestupu, nebo mají proti nám speciální motivaci?
Nevím jak bych to celé zhodnotil. Předtím jsem to tolik nesledoval. Polky jsou ale vždy nepříjemné. Teď hrály doma, což je hnalo hodně dopředu. Hned v dalším zápase ale prohrály se Slovenskem, takže těžko říct. Z klubových turnajů ale moc dobře vím, že jsou strašně houževnaté a nikdy nic nevypustí.

Barbora Husková vyhrála bodování celého turnaje. Jak jste obecně spokojen s individualitami v týmu?
Barča je určitě jedna z hráček, která by mohla a měla být tahounem celého týmu. Je to střelkyně také v klubu, takže od ní očekáváme, že by měla rozhodovat zápasy. V prvních dvou zápasech na turnaji, společně s Míšou Kubečkovou, určitě táhla tým. Sedí jim to spolu hodně, což je na hřišti vidět. V těch těžších zápasech už to ale tak růžové nebylo. Na druhou stranu se dokázaly prosadit jiné hráčky, za což jsme pochopitelně rádi. Některé holky nám ukázaly, že právě i ony mohou být ty, na které budeme moci během mistrovství sázet.

Otazníky v nominaci? Možná dva...

Je ještě v týmu nějaký problém, který je třeba odstranit před cestou na mistrovství do Švýcarska?
Z našeho pohledu se nám stále příliš nedaří tvořit hru. Nechci přímo mluvit o rozehrávce, ale něco v tom smyslu. Také kontrola míčku na florbalkách, když je na nás vyvíjen tlak ze strany soupeřek. Především pak umět zatlačit soupeře v těch těžších zápasech. Tam ještě není hra vypilovaná do úplného maxima. Jde vidět, že se některé holky ještě poznávají a to bude jedno z hlavních témat do závěrečných týdnů. V neposlední řadě pak zbývá vyřešit skladbu formací, v každé jsou otazníky.

Kolik tedy máte těch zmiňovaných otazníků?
Moc ne. Ještě to ale chce vyladit, aby vše do sebe zapadalo tak, jak má. Už teď mám v hlavě představu, jaká sestava by mohla odjet do Švýcarska, když bude vše tak, jak má. Teď už jen musíme doufat, že holky zůstanou zdravé a že jejich formy vygradují směrem k mistrovství. Pokud ještě vezmu celkovou nominaci, tak bych tam možná dva otazníčky našel.

Bylo na turnaji něco, co vás mile překvapilo, s čím můžete být hodně spokojeni?
Měli jsme tam hodně nových holek, které byly nominovány na zkoušku. Tady ty hráčky by měly patřit do dalšího cyklu (2018 - 2020, pozn. red.) a všechny ukázaly, že se s nimi musí počítat. Jejich výkony byly snaživé a v utkání proti Slovensku táhly tým právě ony. Holky už začínají pociťovat blížící se šampionát, což je jenom dobře. Mohli jsme vidět také posun v celkovém přístupu k zápasům. Uvědomují si, že už jde do tuhého a chtějí se o konečnou nominaci porvat.

Jaké budou poslední přípravy před cestou do Švýcarska? Proběhne ještě nějaké soustředění?
Určitě. Minimálně jedno, ale chtěli bychom alespoň dvě. Je to však těžké nějak skloubit s týmovými povinnostmi a blížícím se play-off. Musíme najít nějaký vhodný termín, aby se těchto akcí mohly zúčastnit všechny hráčky.


Výsledky Česka na Polish Cup 2018

Německo - Česko 2:9 (0:3, 1:4, 1:2) - náj.: 2:0

Slovensko - Česko 1:11 (0:3, 0:4, 1:4) - náj.: 1:3

Česko - Polsko 2:0 (2:0, 0:0, 0:0) - náj.: 1:2

Norsko - Česko 2:7 (2:2, 0:2, 0:3) - náj.: 2:3 - záznam

Česko - Švýcarsko 4:7 (1:3, 1:2, 2:2) - náj.: 2:0


Konečné pořadí
  1. Švýcarsko 5 - 0 - 0 / 35:9 / 13 b.
  2. Česko 4 - 0 - 1 / 33:12 / 10 b.
  3. Norsko 3 - 0 - 2 / 19:23 / 8 b.
  4. Slovensko 1 - 0 - 4 / 12:30 / 5 b.
  5. Polsko 1 - 0 - 4 / 17:14 / 5 b.
  6. Německo 1 - 0 - 4 / 10:38 / 3 b.

Pozn.: Do tabulky jsou započítány i bonifikace za nájezdové soutěže.

Obrázek