{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​​​​

ŽIVĚ: JUNIORKY ODSTARTOVALY EFT PROTI ŠVÉDKÁM

Obrázek ke článku
9. 11. 2018

Velký souboj začal. Nová generace juniorek nastupuje ve švýcarském Neuchatelu k prvnímu Euro Floorball Tour tohoto cyklu. A hned na start turnaje je čeká silné Švédsko. Jak si Češky vedly proti aktuálním mistryním světa?

Hned od úvodních sekund se musely Češky stahovat dozadu. Nebezpečné kombinace ale pokaždé včas zastavila gólmanka Viktorie Karasová. Následně se naskytl i brejk pro naši reprezentaci, ten však střelecky nevyšel a Švédsko zanedlouho otevřelo skóre. Vedení pak upevnila na 2:0 z trestného střílení Erica Klevbová. Hra se postupně ustálila a Česko si tvořilo více šancí. Žádnou z dobrých situací ovšem neproměnilo, což potrestal severský tým třetí brankou. Právě za stavu 0:3 skončila první třetina.

Do druhého dějství vstoupily české hráčky přímo parádně. Jeden z průniků na půlku soupeře dovedla až ke gólu Michaela Kubečková. Podobný průběh duelu poté zopakovaly ještě Vendula Maroszová a Kateřina Seemannová, ale ani takový vývoj Švédsko nerozhodil. Manko Češek se naopak později prohloubilo a po čtyřiceti minutách byl výsledek 3:7.

Ve třetí části se naše juniorky snažily hodně střílet, jenže často trefovaly pouze švédské bloky. To zlomila až Kateřina Vachudová 12 minut před koncem utkání a upravila na 4:7. Seveřanky si však udržely gólový odstup a ve zbytku zápasu nedopustily žádné problémy. České reprezentantky tak zahájily Euro Floorball Tour porážkou 4:8 a mohou se začít připravovat na sobotní duel s Finskem.

Obrázek