{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


ADAM DELONG PÁTÝM ČECHEM V ALL STAR TÝMU

Obrázek ke článku
9. 12. 2018

Fini si došli pro titul světových šampionů takřka nenápadným způsobem a velmi týmovým pojetím hry. Nebyli tak individuálně výrazní jako třeba Švédové, mají tedy "pouze" jednoho zástupce v ALL STAR TÝMU šampionátu, zatímco jejich rivalové hned tři. Mezi šestici vyvolených se dostal také jeden Švýcar, nejvíce ovšem zaplněná O2 aréna bouřila po oznámení jména Adama Delonga.


Je patrné, že zástupci médií, kteří hráče do ALL STAR TÝMU mistrovství světa volili, zohlednili především celkový přínos daných hráčů svému týmu, ne pouze postavení v kanadském bodování šampionátu.

V elitním týmu turnaje se objevilo duo ze zadních řad švédského národního týmu Robin Nilsberth a Emil Johansson, kteří jsou dlouhodobě považováni za jedny z nejlepších obránců světa. Doplnil je spoluhráč, hvězdný útočník Kim Nilsson. V kanadském bodování šampionátu se sice umístil až na 23. místě, na hřišti byl však zřejmě vůbec nejvýraznějším hráčem svého mužstva.

Staronoví světoví šampioni Fini dodali Joonase Pylsyho, jenž dvěma důležitými góly zasadil těžké rány českému týmu hned v úvodu semifinálového klání.

Králem brankoviště byl zvolen švýcarský brankář Pascal Meier. Ten se také stal nejužitečnějším hráčem celého turnaje. Povedlo se mu to jako vůbec prvnímu brankáři v historii mistrovství světa.

České fanoušky v O2 aréně ovšem zdaleka nejvíce potěšilo zařazení útočníka českého týmu Adama Delonga, který na svém premiérovém světovém šampionátu dokázal vstřelit dva hattricky, stal se nejproduktivnějším hráčem českého týmu a společně s Patrikem Dóžou a Tomem Ondruškem vytvořil nejúdernější českou letku. Dvaadvacetiletý útočník se stal po Danielu Foltovi, Aleši Zálesném, Tomáši Kafkovi a Matěji Jendrišákovi teprve pátým českým členem ALL STAR TÝMU mistrovství světa.


Brankář: Pascal Meier (Švýcarsko)

Obránci: Emil Johansson, Robin Nilsberth (oba Švédsko)

Útočníci: Adam Delong (Česko), Joonas Pylsy (Finsko), Kim Nilsson (Švédsko)

Obrázek