{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

ANALÝZA DAT: ČESKO VS ŠVÝCARSKO 6:4

Obrázek ke článku
6. 12. 2018

Vyrovnané utkání bylo k vidění v O2 areně mezi Českem a Švýcarskem. Domácí zvítězili 6:4 a dostali se až na první místo ve skupině. Ponoření do světa dat nám popíše, co vše se v zápase událo.

Co takhle jít rovnou k věci. Nebezpečné útoky byly rovnoměrně v zápase rozděleny pro oba týmy, ale dělení dle typu těchto útoků už rovnoměrné nebylo. Švýcarsko ukázalo kvalitu při tvorbě *volných cest ve hře 5 na 5 a to zejména v první a třetí třetině. Čeští hráči kontrovali přečísleními v úvodní třetině, kde měli převahu 3:0 a v té druhé zase otupili při vlastní vedení ofenzívu soupeře.

*Volná cesta je situaci, kdy je útočící hráč v nebezpečném prostoru před brankou nedostatečně bráněn a existuje reálná možnost, že z této pozice zakončí.Graf pro uživatele mobilních zařízení ZDE


Následující čísla označují počty různých typů útoku v zápase při hře 5 na 5 pro oba týmy:

32-38 na postupné útoky

19-17 na rychlé útoky

3-5 na zisky v útoku

5-1 na přečíslení

Volné cesty si překvapivě dominantně tvořilo Švýcarsko z rychlých útoků, kde byl podíl mezi oběma týmy 3:10. Švýcarsko tak bylo schopno v 59% případů zakončit obvykle ne tak nebezpečný rychlý útok příležitostí s volnou cestou. Více k nalezení v tomto grafu. Graf pro uživatele mobilních zařízení ZDE


Útoky po zisku míčku v útoku byly nebezpečné pro oba týmy. Jejich výskyt v zápase je spíše menší a i tak se z této situace oba týmy jednou gólově prosadili. Švýcarsko vyhrálo zápas 1:2 na góly z rychlých útoků. Na druhé straně stála úspěšnost Česka v postupných útocích. Domácí florbalisté si vytvořili převahu 6:3 na volné cesty z postupných útoků a také 3:0 na góly.

Následující gif budiž příkladem, jak nebezpečný byly rychlé útoky Švýcarska. GIF pro uživatele mobilních zařízení ZDE


Heller (č. 7) setřese napadání a vede rychlý útok 3 na 3. Česká obrana si nestihne vhodně rozebrat protihráče a Švýcarsko vytváří šanci a také první gól zápasu.

Další gif naznačuje, jak může obránce využít i složitou situaci k překvapivě nebezpečnému útoku pro svůj tým. GIF pro uživatele mobilních zařízení ZDE


Veltšmíd (č. 64) zvedá hlavu a neváhá poslat podél mantinelu dlouhou přihrávku, která pomáhá vytvořit moment 2 na 1. Možná si vzpomenete na přihrávku stejného hráče, ze které Beneš vstřelil gól na 4:3.

Dostáváme se plynule k samotným hráčům. Graf pro uživatele mobilních zařízení ZDE


Podobná metrika (volné cesty a přečíslení) je využita pro zobrazení výkonu hráčů v grafu výše. Dominantní výsledky rozdílu volných cest zaznamenala druhá pětka Švýcarska (Bischofberger, Heller, Riedi, Meier, Maurer). Za Česko zaznamenala nejlepší rozdíl nebezpečných útoků třetí pětka (Veltšmíd, Garčar, Rýpar, Langer, Beneš)

Nastává čas zápasů play-off a bylo by bláhové očekávat, že bojovnost na hřišti poklesne. Poslední gif je věnován právě soubojům a uzavírá hodnocení zápasu. GIF pro uživatele mobilních zařízení ZDE


Ochota vyhrávat osobní souboje byla velká a způsobila i tuto šanci a vytvořenou volnou cestu.

​​​​​

Obrázek