{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

BINDER UKÁZAL V ZÁPASE S NORSKEM SVOU KVALITU

Obrázek ke článku
4. 2. 2016

Největší prověrku kvalifikace ve Slovinsku má český národní tým za sebou. V zápase s Norskem vstřelili čeští reprezentanti pět branek a obdrželi pouze tři. Výborně zachytal gólman Jan Binder, jež byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání.  

Norsko - Česká republika 3:5 (0:1, 1:3, 2:1)

branky: 36. Olessen (Torp), 48. Kronberg (Straete), 57. Glidske (Straete) - 20. Tomašík (Hájek), 26. Mikeš (Tokoš), 33. Suchánek, 38. Sladký (Sýkora), 51. Ondrušek; vyloučení: 1:5; využití: 2:1; střely: 18:22; rozhodčí: Andrew Lewis - Anssi Silvo (FIN)

Nejtěžší zápas v kvalifikaci zvládli čeští florbaloví reprezentanti bez problémů a zvítězili 5:3. Pátá branka útočníka Toma Ondruška byla v historii národního týmu dvanáctistá. Trenéři do tohoto duelu nasadili brankáře Jana Bindera. Ten svým výkonem ukázal, že v národním týmu není náhodou a o místo v sestavě na mistrovství světa se chce rozhodně poprat. „Zápas s Norskem byl pro mě rozhodně lepší než včera, jelikož jsem byl neustále v permanenci. Proti Srbům jsem jenom stál a čekal na pár střel,“ vysvětluje Binder. Za svá záda pustil dvě branky v oslabení a jednou jej překonal výbornou kličkou Ketil Kronberg.

Gólmanovi pomáhali hodně obránci, kteří několikrát zlikvidovali odražené míčky. Střely od mantinelu si Binder pohlídal sám. „Snažím se chytat tak, jak jsem zvyklý. Vím, v čem jsem dobrý a naopak na čem musím ještě pracovat. Samozřejmě výhra mi dodala sebevědomí a nakopla mě do další práce,“ uvádí Binder. I trenér Radim Cepek po zápase brankáře chválil. „Po právu byl vyhlášen nejlepším hráčem. Měl několik výborných zákroků, kterými nás zachránil od gólu.“

Zápas s Norskem byl zcela odlišný od těch předchozích. Norsko bylo po celou dobu utkání vyrovnaným soupeřem a dobře tedy český národní tým prověřilo. Češi byli velmi aktivní a pressing se jim vyplatil. „Bylo to těžké utkání jak do obrany, tak do útoku, ale náš herní plán vyšel a já jsem s hrou moc spokojený. V útočné fázi jsme soupeře přehrávali a dostávali se do nebezpečných prostor, což je velké pozitivum,“ říká Cepek. 

​​

Obrázek