BRANKÁŘ BINDER K ZÁPASU SE ŠVÉDSKEM: NA TOMTO EFT BYLI HRATELNÍ

7. 11. 2017

Český brankář Jan Binder se před sezónou přesunul z rezervního týmu Linköpingu do Kalmarsundu hrajícího druhou nejvyšší švédskou soutěž. V novém týmu se stal rychle oporou a odchytal všechna dosavadní ligová utkání. Toho si nemohli nevšimnout trenéři národního týmu v čele s Petri Kettunenem a dávají Binderovi prostor i v reprezentační brance. Na turnaji Euro Floorball Tour ve švýcarském Kirchbergu odchytal utkání s Finy a polovinu zápasu se Švédskem.

Švédi nepodali ideální výkon. Bylo možné je porazit?
Jak Švédsko, tak i Finsko bylo na tomto EFT hratelné. Oba zápasy byly podobné. My jsme měli šance, které jsme neproměnili a oni vždy, když potřebovali, tak tu svou jednu nebo dvě šance proměnili.

Když jste po první třetině vedli 1:0, změnila se nějak taktika do zbytku utkání?
Za celý turnaj jsme nijak svou taktiku nezměnili. Rozdíl byl v tom, že v určitých pasážích hry jsme nebyli dost agresivní a ztráceli zbytečně balónky při rozehrávaní.

Ještě šest minut před koncem jste prohrávali pouze o gól. Čekali jste před zápasem tak vyrovnaný průběh?
Do každého zápasu samozřejmě jdeme s tím, že ho chceme vyhrát. Našteští jsme chytili začátek zápasu a pak v průběhu už jsme nepustili Švédy do většího golového rozdílu. Ve třetí třetině jsme pak měli šance na vyrovnání, které jsme neproměnili a oni z ojedinělé šance ten rozhodující gól dali.

Kim Nilsson, váš spoluhráč z Kalmarsundu, předvedl vynikající individuální akci, po které rozvlnil síťku za vašimi zády. Proběhlo před utkáním vzájemné hecování?
Žádné hecování neproběhlo. Jen jsme se pozdravili a já se dále soustředil na utkání. Při tom gólu dostal hodně prostoru. Pak už je těžké ho zastavit. Naštěstí mi nedal ten svůj 100. gól (Kim Nilsson v zápase proti Česku vstřelil svůj 99. gól v národním týmu Švédska, pozn. red.). To by mi v Kalmaru připomínali asi hodně dlouho.

Trenér Kettunen postupně přetváří český tým k obrazu svému. Je reálné, aby s ním dokráčel až na vrchol, jako se mu to podařilo s Finy?
Když na sobě budeme dále pracovat a posouvat své výkony každým zápasem dobředu, tak je to možné. Musíme věřit v to, co děláme, pracovat na sobě a úspěch se dostaví.

Ve druhé švédské lize chytáte pravidelně, vaše pozice v národním týmu výrazně posílila. Vnímáte tuto změnu?
Jsem rád, že můžu pravidelně chytat a kvalitně se připravovat i ma mezinárodní úroveň. Jsem rád za každou nominaci a doufám, že to tak půjde dále.

Je pro vás domácí světový šampionát velkým lákadlem?
Samozřejmě obrovským. Je to asi poslední šance hrát na domácím mistroství a udělám vše pro to, abych u toho byl na hřišti.