{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

BRANKÁŘ REBRO SE VRACÍ DO NÁRODNÍHO TÝMU. CÍTÍM SE BÝT PŘIPRAVEN, ŘÍKÁ

Obrázek ke článku
20. 4. 2017

Když se ve svých dvaadvaceti letech poprvé postavil do branky národního týmu, nepředstavoval si, že svůj další start prožije až jako třicátník. I přes dlouhé čekání pro něho přichází další šance v ideálním okamžiku. Kormidla u reprezentačního mužstva se ujal Fin Petri Kettunen a začne si vybírat tým pro domácí šampionát v Praze a Michal Rebro v něm nebude chtít chybět. Šanci ukázat se dostane na konci dubna ve finském Turku.

V národním mužstvu jste se naposledy objevil v roce 2009. Čekal jste tak dlouhou pauzu?
Nečekal. Tenkrát by mě nenapadlo, že si dám takto dlouhou pauzu. Nicméně díky stále větší konkurenci jsem si opravdu počkal.

Nový trenérský štáb si vás vybral hned na svou první reprezentační akci. Jak svou nominaci vnímáte
Každé nominace si nesmírně vážím. Stejně jako si vážím důvěry před důležitým utkáním v Tatranu, tak i pozvání reprezentovat má pro mě velkou váhu. Pří průběhu letošní sezóny jsem však s nominací moc nepočítal.

Poprvé nastoupíte proti reprezentaci země z TOP4. Pociťujete nervozitu?
Můžou to být velké zápasy, ale nervozita zatím není na místě. Díky poháru mistrů už jsem pár kolotočů zažil. Ale pokud nervozita přijde, tak vím, jak na ni.

Zatímco před lety jste byl v národním mužstvu mladíkem, nyní jste již zkušeným třicátníkem. Vnímáte svou pozici jinak, než tehdy?
Snad jen, že tentokrát nebudu zpívat jako každý nováček hymnu u oběda. Aktuálně má tým své lídry a věk nehraje roli.

Ve Finsku utvoříte brankářskou dvojici s Lukášem Bauerem. Jak se na spolupráci těšíte?
S Lukášem se známe a byli jsme i na pár reprezentačních srazech. Klacky pod nohy si rozhodně házet nebudeme (usmívá se).

Aktuální reprezentační cyklus vyvrcholí domácím šampionátem v Praze. Cítíte šanci probojovat se do týmu?
Rok a půl je dlouhá doba a stát se může cokoliv. Člověk může mít super formu, ale také může být úplně mimo florbal. Osobně se o nominaci na domácí mistrovství světa chci poprat.

Český tým již velmi dlouho neporazil soupeře z TOP4. Povede se to v Turku?
Motivace pro každého je s nově odstartovaným reprezentačním cyklem obrovská. Jsem si jist, že každý z nás tam jede se stejným cílem nechat v každém zápase maximum a ukázat se novému trenérskému triu v co nejlepším světle. Pak se může stát cokoliv.

Obrázek