​​​​

ČEŠI BUDOU BOJOVAT O BRONZOVÉ MEDAILE

8. 12. 2018

Národní tým odehrál doposud největší zápas na mistrovství světa v Praze, ve kterém naši reprezentanti podlehli favorizovanému Finsku. Další velké utkání je čeká v neděli, kdy budou bojovat o premiérové medaile z domácích světových šampionátů.

2 : 7
0:10:22:4 -:-
Branky:

Od začátku utkání se Češi snažili především co nejdéle držet míček a tím eliminovat útočné výpady soupeře. Do několika nadějných pozic ke střele se naši hráči dostali a cítili, že tudy může vést cesta k úspěchu. Jako první se sice trefili Finové, ale čeští florbalisté zůstávali sebejistí a nadále dodržovali určenou taktiku. Průběžný stav se do konce první třetiny již neměnil a trval těsný náskok seveřanů 1:0.

V další části zápasu předvádělo Česko podobný styl hry. Domácí reprezentace k tomu zabrala směrem dopředu, když se pokoušela častěji zakončovat. Zároveň několikrát zasáhl v důležitých chvílích brankář Lukáš Souček. Střelecky efektivnější však bylo i nadále Finsko, které si vypracovalo vedení o tři góly.

Během třetí třetiny se situace Čechů zlepšila. Zásluhu na tom měl Matěj Jendrišák, který díky skvělé ráně snižoval na 1:3. Náš tým hrál v rychlém tempu a stále dostával Finy pod tlak. Soupeř ale ukázal, proč na světový šampionát dovezl zkušenosti na úkor mládí a dvakrát udeřil z protiútoku. Dvě slepené trefy znamenaly vedení Finska 5:1.

Český výběr ani přes nepříznivé skóre neztrácel naději a po odvolání brankáře Součka aktivně útočil v šesti hráčích. Sílu do boje mu přidávala fantastická kulisa 12 811 fanoušků. Celek Suomi nakonec tlak ustál a postoupil do finále po výhře o pět tref. Češi ovšem zůstávají ve hře o historicky první domácí medaili z mistrovství světa, neboť v neděli budou bojovat o bronz.