​​​​​​​

ČEŠI BUDOU BOJOVAT O BRONZOVÉ MEDAILE

8. 12. 2018

Národní tým odehrál doposud největší zápas na mistrovství světa v Praze, ve kterém naši reprezentanti podlehli favorizovanému Finsku. Další velké utkání je čeká v neděli, kdy budou bojovat o premiérové medaile z domácích světových šampionátů.

2 : 7
0:10:22:4 -:-
Branky: 48. Matěj Jendrišák, 57. Daniel Šebek - 12. Joonas Pylsy, 33. Mikko Leikkanen, 38. Joonas Pylsy, 54. Miko Kailiala, 54. Ville Lastikka, 58. Ville Lastikka, 59. Sami Johansson

Od začátku utkání se Češi snažili především co nejdéle držet míček a tím eliminovat útočné výpady soupeře. Do několika nadějných pozic ke střele se naši hráči dostali a cítili, že tudy může vést cesta k úspěchu. Jako první se sice trefili Finové, ale čeští florbalisté zůstávali sebejistí a nadále dodržovali určenou taktiku. Průběžný stav se do konce první třetiny již neměnil a trval těsný náskok seveřanů 1:0.

V další části zápasu předvádělo Česko podobný styl hry. Domácí reprezentace k tomu zabrala směrem dopředu, když se pokoušela častěji zakončovat. Zároveň několikrát zasáhl v důležitých chvílích brankář Lukáš Souček. Střelecky efektivnější však bylo i nadále Finsko, které si vypracovalo vedení o tři góly.

Během třetí třetiny se situace Čechů zlepšila. Zásluhu na tom měl Matěj Jendrišák, který díky skvělé ráně snižoval na 1:3. Náš tým hrál v rychlém tempu a stále dostával Finy pod tlak. Soupeř ale ukázal, proč na světový šampionát dovezl zkušenosti na úkor mládí a dvakrát udeřil z protiútoku. Dvě slepené trefy znamenaly vedení Finska 5:1.

Český výběr ani přes nepříznivé skóre neztrácel naději a po odvolání brankáře Součka aktivně útočil v šesti hráčích. Sílu do boje mu přidávala fantastická kulisa 12 811 fanoušků. Celek Suomi nakonec tlak ustál a postoupil do finále po výhře o pět tref. Češi ovšem zůstávají ve hře o historicky první domácí medaili z mistrovství světa, neboť v neděli budou bojovat o bronz.