{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


ČEŠI JSOU V SEMIFINÁLE! DÁNŮM NADĚLILI DESÍTKU

Obrázek ke článku
6. 12. 2018

Čeští florbalisté si ve čtvrtfinálovém souboji velmi přesvědčivě poradili s týmem Dánska a zvítězili vysoko 10:1. Jedná se o nejvyšší výhru české reprezentace ve čtvrtfinále v historii světových šampionátů. Kapitán Matěj Jendrišák zaznamenal první hattrick v kariéře na mistrovství světa.

10 : 1
1. část
2. část
3. část
ProdlouženíOdehráno
3:14:03:0 -:-
Branky: 5. Josef Rýpar, 6. Daniel Šebek, 14. Patrik Dóža, 24. Matěj Jendrišák, 26. Martin Kisugite, 31. Lukáš Veltšmíd, 38. Matěj Jendrišák, 44. Matěj Jendrišák, 51. Adam Delong, 60. Ondřej Němeček - 11. Mathias Glass

Češi zažili povedený start do utkání a rychle se dostali do dvoubrankového vedení. Na konci páté minuty se svou první střelou ještě Josef Rýpar neuspěl, ale jeho druhé zakončení z pravé strany už zapadlo k zadní tyči. Čechům stačilo ke vstřelení další branky jedenáct sekund. Jendrišák našel od mantinelu na středu hřiště volného Daniela Šebka, jenž zakončoval přesně k tyči. Dánsko mohlo snížit z přesilovky, v té ale téměř neohrozilo brankáře Součka. Ten poprvé kapituloval v 11. minutě, ze střední vzdálenosti ho překonal z rychlého brejku Mathias Glass. Českému výběru vrátil dvoubrankové vedení Patrik Dóža. Využil toho, že zůstal nikým nebráněný na pravé straně a vystřelil nad ruku Trolleho – 3:1.

Prostřední část zápasu byla pro Česko z gólového pohledu ještě lepší, prosadilo se čtyřikrát. Druhou třetinu započal gólem z dorážky po Němečkově střele z poloviny hřiště Matěj Jendrišák. O dvě minuty později dostal od Curneyho zpoza branky přihráku Martin Kisugite, jenž už měl lehkou práci při zakončení z první do odkryté části branky. Češi se na chvíli gólově odmlčeli a znovu slavili až v polovině zápasu. Trolle měl zakrytý výhled, čehož využil při střele z poloviny hřiště Lukáš Veltšmíd. V průběhu druhé části pořadatelé ohlásili překonání rekordu v celkové návštěvnosti světových šampionátů ve florbale, ten dosud činil 104 445 diváků. Aktuální hodnota nového rekordu je 106 694. A to jsme teprve ve dvou třetinách šampionátu. Druhou dvacetiminutovku zakončil po Kisugiteho nahrávce svou druhou trefou Matěj Jendrišák, když vymetl horní roh branky soupeře.

Ve třetí periodě zkompletoval hattrick kapitán Matěj Jendrišák využitou početní výhodou, prožil své bodově nejlepší utkání na světových šampionátech. Češi ve třetí části poslali na palubovku čerstvé hráče a naopak u některých začali šetřit síly. Parádní akci předvedli v 51. minutě, kdy vykombinovali celou situaci až do prázdné branky, na jejím konci byl Adam Delong, který dokázal skórovat již v sedmém reprezentačním utkání v řadě  Na dvouciferný počet branek domácího celku upravil skóre třiatřicet sekund před koncem úspěšnou dorážkou Ondřej Němeček.

Florbalisté České republiky tak postoupili do sobotního semifinále domácího mistrovství světa a v pátek budou napjatě sledovat souboj Finů s Němci, ze kterého vzejde jejich soupeř.

Obrázek