{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

ČEŠI JSOU VÍTĚZI POLISH OPEN! TURNAJ UZAVŘELI VÝHROU NAD POLÁKY

Obrázek ke článku
8. 9. 2019

Čeští florbalisté mohou slavit! Národní výběr uštědřil na závěr Polish Cupu domácímu týmu debakl 10:0 a převzal pohár pro vítěze turnaje. Rozhodnuto bylo už po první třetině, kterou naše reprezentace ovládla 5:0.

10 : 0
1. část
2. část
3. část
ProdlouženíOdehráno
5:03:02:0 -:-
Branky:

Češi byli od prvních chvilek aktivnějším týmem a chodili do nadějných příležitostí. Obrana Polska však vzdorovala a do sedmé minuty držela skóre na nule. To změnil až Tomáš Novák svým premiérovým gólem za reprezentaci, kterého v rychlém sledu doplnili Daniel Šebek s Milanem Melišem. Debutovou trefu si potom připsal i Martin Šindelář a potvrdil českou převahu. Úvodní třetinu zvládli naši hráči 5:0 a mohli se v klidu soustředit na další část utkání.

Dobrý výkon směrem dopředu předvádělo Česko také ve druhém dějství. Po polovině hrací doby posunulo svůj náskok už na 8:0, k čemuž přispěli prvními brankami v národním výběru Milan Tichý a Jiří Besta. Vedení přitom mohlo být ještě výraznější, ale trestné střílení Milana Tokoše vychytal polský gólman Maciej Jastrzebski. Také zbytek třetiny probíhal především na polské půlce hřiště a náš tým byl na nejlepší cestě za vítězstvím.

V poslední fázi zápasu museli Češi čelit oslabení, situaci však s přehledem ustáli a naopak získali přesilovku. Početní výhodu proměnil Martin Pražan. Do konce duelu si čeští hráči hlídali bezpečný rozdíl skóre a po většinu času drželi míček. Případně se snažili náskok ještě zvýšit. Výsledkem se stala jasná výhra 10:0 a zasloužené první místo z letošního Polish Open.


Pavel Brus: Mám radost z výkonů nových kluků

„Papírově jsme věděli, jak zápas bude vypadat. Měli jsme obavu, jestli po výhře nad Švýcary nepřijde uspokojení, což kluci vyvrátili. Do obrany fungovali na sto procent, což výsledek 10:0 potvrzuje,“ uvedl asistent trenéra Pavel Brus.

K tomu dodal, že se podařilo také několik věcí v útočné části hry. „Potom ve třetí třetině jsme chtěli, aby si naše křídla navykla na nějakou naši obrannou činnost a aby si beci vyzkoušeli roli křídla. Ať už do rozehrávky nebo do defenzivy. Takže si myslím, že jsme toho stihli relativně hodně,“ pokračoval Brus.

Současně je člen trenérského týmu spokojen i s celou akcí: „Polish Open byl první turnaj po dvou soustředěních, kdy jsme pouze trénovali a zkoušeli. Mám radost z nových kluků, kteří se zde zapojili, a hned jsme porazili Švýcarsko. Kluci ukázali, že na tu špičku mají. A zároveň se projevilo, že hodně věcí, co jsme přes léto pilovali, fungují.“

Nyní půjde o to vybrousit jednotlivé prvky hry k dokonalosti. „Určitě jsou věci, které se dají dotáhnout úplně do konce, ale na to máme ještě přibližně rok a půl do mistrovství světa,“ uzavřel hodnocení Brus.

​​

Obrázek