​​​​

ČEŠI NA ZÁVĚR TURNAJE EFT PODLEHLI ŠVÝCARSKU

10. 11. 2019

Český národní tým mužů má za sebou posledního vystoupení na Euro Floorball Tour ve Finsku. Po prohrách s Finskem a Švédskem nyní podlehl také Švýcarsku.

8 : 2
3:01:14:1 -:-
Branky: 10. Christoph Meier, 18. Jan Zaugg, 20. Christoph Meier, 22. Stefan Hutzli, 46. Marco Louis, 56. Jan Zaugg, 57. Jan Zaugg, 60. Jan Bürki - 32. Josef Rýpar, 42. Patrik Suchánek

Hned od začátku utkání se musel pořádně ohánět brankář Jan Binder, neboť Švýcaři byli aktivnějším týmem a vytvářeli si šance. Došlo i na branky, Binder sice svůj tým držel skvělými zákroky, na dalekonosnou střelu Christopha Meiera však nedosáhl. Když se na něho vzápětí řítil nikým nehlídaný technik Jan Zaugg, proti jeho chladnokrevnému zakončení neměl šanci. Podobně tomu bylo v případě dalšího gólu Christopha Meiera, který prokráčel českou obranou jako nůž máslem a svou střelou trefil cíl. Češi se bohužel nezmohli na adekvátní odezvu, a tak po první třetině ztráceli o tři branky.

Ve druhé třetině se výkon českých reprezentantů přeci jen poněkud zlepšil, to se ovšem přihodilo až po čtvrté brance Švýcarů, kterou vstřelil Stefan Hutzli poté, co si s českou obranou pohrál Michael Schiess a předložil mu dokonalou nabídku k zakončení. Češi začali o něco více kontrolovat hru a byli za to odměněni brankou Josefa Rýpara, který vyrazil z obranného bloku poté, co vypíchl přihrávku Švýcarů, vydal se dopředu a úprkem přes celé hřiště si vytvořil příležitost k zakončení, kterou využil. Dal tak českému týmu naději s utkáním ještě něco udělat.

Třetí třetina pro český tým začala nejlépe jak mohla, Patrik Suchánek hned v jejím úvodu využil dobrého napadání Daniela Šebka a přesnou ranou snížil na 2:4. To však bylo ze strany českého týmu po hříchu všechno, českým florbalistům nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře, ve které inkasovali dva góly. Švýcaři kontrolovali hru, přidali další branky a vítězství si pohlídali.