ČEŠI V ZÁVĚRU ODVRÁTILI DEBAKL, S FINY PROHRÁLI 2:5

Jméno autora
20. 10. 2018

Český národní tým v Uppsale podlehl aktuálním mistrům světa z Finska 2:5. Přitom ještě do 45. minuty to vypadalo na déjà vu z Pardubic, kde před šesti týdny prohrál 0:4. O české góly se ve třetí třetině postarali Adam Delong a Josef Rýpar. Na rozdíl od pátečního měření se Švédskem se tentokrát Češi vyhnuli vyloučením.

2 : 5
0:00:42:1 -:-
Branky: 50. Josef Rýpar, 55. Adam Delong - 24. Eemeli Salin, 34. Jami Manninen, 37. Peter Kotilainen, 39. Eemeli Salin, 57. Lauri Stenfors

Hrozba Eemeliho Salina se stále vznáší nad českou reprezentací. Finský útočník, který na MS v Rize pár vteřin před koncem semifinále sebral Čechům vidinu prodloužení, byl i dnes velmi aktivní již od prvních vteřin a působil našemu týmu největší problémy. V první třetině se však hráčům ani na jedné straně nedařilo, váznoucí koncovka nenabízela brankářům mnoho práce.

Na gól se tak čekalo až do 24. minuty, kdy poprvé udeřil Salin. Klíčovou se ale stala pětiminutovka od 34. do 39. minuty, ve které Finové skórovali hned třikrát. Nejprve obránci neuhlídali Manninena, poté přišla bleskurychle potrestaná hrubá chyba při přechodu do útoku a čtvrtý gól Finů přidal nedostižný Salin.

Češi ale byli velice disciplinovaní, švýcarské rozhodčí je v utkání ani jednou neposlaly na trestnou lavici. Naopak svoji jedinou přesilovku náš tým zvládl přetavit v gól zásluhou Delonga. V 50. minutě Rýpar snížil na rozdíl dvou branek a tým v červeném se dál tlačil do útoku.

Avšak další góly nepřicházely a Češi pokoušeli štěstí bez brankáře. Toho využil Lauri Stenfors, jehož nedokázali zastavit ani dva vracející se obránci. Výsledek 2:5 z pohledu Česka byl zpečetěn.