​​​​

ČEŠI ZAHÁJILI DOMÁCÍ ŠAMPIONÁT VÝHROU NAD NĚMECKEM

1. 12. 2018

Florbaloví reprezentanti České republiky se dočkali. Příležitost, která se jim může naskytnout jednou za život. Domácí mistrovství světa. Češi přišli na řadu v závěru prvního hracího dne a uzavřeli jej soubojem s Němci. Po počáteční mírné nervozitě se jejich výkon zlepšoval a výsledkem bylo přesvědčivé vítězství 10:5.

5 : 10
2:11:42:5 -:-
Branky: 7. Julian Nihlén, 17. Alexander Burmeister, 26. Niklas Bröker, 52. Janos Bröker, 54. Niklas Bröker - 11. Josef Rýpar, 22. Tom Ondrušek, 36. Jiří Bauer, 36. Marek Beneš, 40. Adam Delong, 46. Josef Rýpar, 49. Milan Tomašík, 50. Adam Delong, 57. Matěj Jendrišák, 57. Adam Delong

Hráči českého národního týmu se často dostávali na polovinu soupeře a k jeho brance, kde si vytvářeli dobré pozice k zakončení. Z jediné vážnější situace však zahrozili Němci, které povedenou střelou poslal do vedení Julian Nihlén. Naše reprezentace se ovšem nenechala vůbec překvapit a Josef Rýpar brzy srovnal skóre utkání. Německo přitom nadále zůstávalo pod permanentním silným tlakem. Do přestávky ale soupeř opět udeřil, tentokrát z hole Alexandera Burmeistera a stav utkání znovu překlopil na svou stranu.

Vynikající vstup do druhé třetiny předvedli čeští florbalisté. Po necelých dvou minutách se trefil ostrostřelec Tom Ondrušek a gólově vyjádřil výraznou převahu českého týmu. Němci se sice poté ještě jednou dostali do vedení zásluhou Niklase Brökera, ale poté již Češi svého houževnatého a odolného protivníka nalomili dvěma góly Jiřího Bauera a Marka Beneše během třiatřiceti sekund. Díky tomuto počinu se český národní tým poprvé v utkání dostal do vedení. Před závěrečnou třetinou platil příznivý výsledek 5:3, neboť se ještě v poslední minutě prostřední části po krásné kombinaci celého útoku trefil Adam Delong.

Český tým se ve třetím dějství snažil o navýšení brankového rozdílu, což se projevilo zejména tím, že Němcům ještě do poloviny závěrečné části vstřelil tři branky z holí Josefa Rýpara, Milana Tomašíka a Adama Delonga. Poté se ještě Němci pokusili utkání dvěma brankami mírně zdramatizovat, závěrečné branky kapitána Matěje Jendrišáka a Adama Delonga, který tak ve svém premiérovém utkání na seniorském mistrovství světa zaznamenal hattrick, znamenaly konečný výsledek 10:5 pro český národní tým a první důležitou výhru do tabulky skupiny A.

Úvodní výhru domácích florbalistů v hledišti sledovalo přes dvanáct tisíc fanoušků, kteří kromě fantastické kulisy, kterou vytvořili, výrazně dopomohli k novému historickému rekordu návštěvnosti na zahajovacím dnu všech světových šampionátů. Díky vyššímu brankovému rozdílu se Česko dostalo do čela skupiny A před Švýcary. Do nedělního souboje proti Lotyšsku tak má velmi dobrou výchozí pozici.