{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


ČESKO SI ZAHRAJE O BRONZ Z DOMÁCÍHO MS PROTI ŠVÝCARSKU

Obrázek ke článku
9. 12. 2018

Souboj o medaile pokračuje. Česká reprezentace se na závěr šampionátu utká podruhé na turnaji se Švýcary. Pokud naši florbalisté výsledkově uspějí, získají první medaili z domácího mistrovství světa v historii.

Český tým odehraje historicky osmý zápas o třetí místo proti Švýcarům. Dosud z nich vytěžil dvě výhry, a to v letech 2010 a 2014. Se stejným soupeřem bojovali Češi o bronz také na minulém šampionátu v Rize 2016, kde mu však podlehli 5:8. Tentokrát ovšem bude za našimi hráči stát domácí publikum, které je bude hnát za cenným kovem.

Švýcarsko odehrálo v sobotu velmi vyrovnané semifinále. Jejich vzájemné utkání se Švédy dospělo až do nájezdů, z nichž ale nakonec vyšli vítězně seveřané. Hráči helvétského kříže se tak musí vypořádat s velkým zklamáním, kdy jim jen o kousek uteklo finále MS. Tohoto rozpoložení protivníka by naopak mohli využít ve svůj prospěch čeští reprezentanti.

Svěřenci Petriho Kettunena dostávají další možnost zapsat se do florbalové historie. Rozhodující zápas o třetí pozici na turnaji začíná v neděli od 13 hodin.


Textový online:Český florbal / IFF

Živé vysílání:Česká televize / IFF

Obrázek