{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


DOUFÁM V KVALITNÍ TURNAJ, ŘÍKÁ KETTUNEN PŘED POLISH OPEN

Obrázek ke článku
14. 8. 2019

Český národní tým mužů stejně jako reprezentace žen v září vyrazí za hranice. V sousedním Polsku sehraje trojici přípravných zápasů na turnaji Polish Open. Sestava, která do Polska vyrazí, je již známa. Hlavní trenér reprezentace Petri Kettunen se podělil o to, jak vznikala nominace, nebo na co se tým chce na turnaji zaměřit.

Jak se rodila nominace (najdete ji ZDE) na zářijový turnaj, prozradil hlavní trenér české reprezentace Petri Kettunen. „Jednou z hlavních podmínek bylo rozhodnutí, že s sebou chceme vzít hráče, kteří byli v létě alespoň na jednom kempu, protože už mají přehled o tom, co děláme a co v rámci týmu hledáme. Další částí procesu byla snaha dopřát hráčům, kteří v národním týmu nestrávili tolik času, možnost získat mezinárodní zkušenost. Díky tomu také zjistíme, jak si v mezinárodní konkurenci povedou.“

Na turnaji sehraje český tým kromě zápasu s dobře známým Švýcarskem také utkání se Slovenskem a Polskem, tedy týmy, se kterými příliš často síly neměří. „Cílem je opět posunout naši hru. Uvidíme, jak nám to půjde směrem dopředu, napadání, založení útoku a pohyb dopředu, a poprvé si v utkáních otestujeme věci, které jsme trénovali na letošních kempech. V tomto ohledu je to pro nás důležitý turnaj. Další herní akcí bude Euro Floorball Tour a tam už narazíme na nejlepší týmy světa, takže nyní potřebujeme posbírat poznatky, jak se naše snažení vyvíjí,“ popsal Kettunen herní prvky, na které se bude česká reprezentace v Polsku soustředit.

Osobní dojmy ze soupeřů nepřidá, turnaj je pro něj důležitý jako celek a to především z pohledu vlastního předvedeného výkonu. „Doufám v kvalitní turnaj a v posun v naší hře. Je to zatím první herní akce v novém cyklu práce s národním týmem. V této fázi potřebujeme především sesbírat co nejvíce informací o tom, jak se to vyvíjí, na jaké jsme úrovni, a co jsou ty klíčové věci, na kterých budeme do budoucna ještě muset zapracovat.“

Ve čtvrtek odhalila Mezinárodní federace složení kvalifikačních skupin pro šampionát 2020 v Helsinkách. Jaké jsou první dojmy hlavního trenéra týmu, který se v základní skupině utká se Španělskem, Lichtenštejnskem a Nizozemskem? „Pro nás to budou tak trochu exotické země, zažil jsem jeden zápas v kvalifikaci proti Španělsku ještě u finského týmu. Čelit takovýmto soupeřům je vždy jiné. Pravděpodobně budeme velkou část zápasu na míčku a budeme tedy muset soustředit na to, co děláme v útoku. Zároveň to pro nás bude důležitá fáze přípravy na šampionát, budeme z toho chtít vyždímat, co se dá. Je vždy fajn, když je národní tým pohromadě,“ dodává Kettunen.

Obrázek