{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​​​​

DVOJÍ NÁJEZDOVÝ SKALP ŠVÝCARŮ A SUVERÉNNÍ ŠVÉDI: OHLÉDNUTÍ ZA EFT V UPPSALE

Obrázek ke článku
22. 10. 2018

Podzimní Euro Floorball Tour mužů a juniorů je minulostí. České týmy na něm vybojovaly dvě cenná vítězství proti zemi helvetského kříže a skončily tak právě před poraženými Švýcary na třetím místě. Totožně v obou kategoriích skončili i Švédové, kteří si připsali suverénní vítězství nad Finy a jak mužský, tak i juniorský tým ovládli.

Už před turnajem se zmínil trenér českého národního týmu, že předmistrovská EFT mohou být zrádná, protože celky taktizují a to nejlepší si schovávají až na důležité boje o titul mistrů světa. Přesto zůstává EFT důležitým přípravným turnajem právě pro vyladění formy na šampionát. A zatímco juniorům ještě zbývá několik měsíců, muže čeká boj se světovou elitou už za pár týdnů.

Jako jednoznační vítězové se na EFT v Uppsale předvedly domácí švédské týmy. Ani muži, ani junioři nezaváhali a s dvakrát plným počtem bodů turnaj ovládli. Formace mladší devatenácti let navíc s neuvěřitelným brankovým rozdílem čtyřiadvaceti gólů. Ostatní týmy, včetně úřadujících mistrů z Finska totiž počastovala dvoucifernou nadílkou. Nejhůře to odnesli mladíci Švýcarska, kteří podlehli Švédům 3:15.

V mužské kategorii se o nejtěsnější výsledek proti současným vicemistrům postarali Češi, kteří na rozdíl od Finů a Švýcarů dokázali domácímu týmu vstřelit víc než jednu branku a prohrát jen o jediný gól. Dvě branky navíc Češi inkasovali v oslabení.

S výjimkou Švédů, se kterými se ostatní týmy střetly poprvé od dubna, se během několika málo týdnů spolu opět utkaly mužské týmy Finska, Švýcarska a Česka. Finové zopakovali sebevědomý výsledek proti českému týmu, tentokrát si ale finský brankář nepřipsal čisté konto. Švýcaři už znovu na Finsko nevyzráli a nestačili nakonec ani na český tým, který si stejně jako ten juniorský připsal proti Švýcarsku vítězství po samostatných nájezdech.

Kompletní výsledky Euro Floorball Tour v Uppsale:

Finsko U19 – Švýcarsko U19     9:4

Finsko – Švýcarsko                    4:3 

Švédsko U19 – ČeskoU19       12:6

Švédsko – Česko                       5:4

Česko U19 – Finsko U19           5:8

Švédsko U19 – Švýcarsko U19 15:3

Česko – Finsko                          2:5

Švédsko – Švýcarsko                 5:1

Švédsko U19 – Finsko U19       10:4

Švýcarsko U19 – Česko U19    4:5 pn

Švýcarsko – Česko                   5:6 pn

Švédsko – Finsko                      5:1

Pořadí týmů na Euro Floorball Tour:
Muži
  1. Švédsko
  2. Finsko
  3. Česko
  4. Švýcarsko
Junioři
  1. Švédsko U19
  2. Finsko U19
  3. Česko U19
  4. Švýcarsko U19


Komentář trenéra juniorské reprezentace, Jiřího Jakoubka:

Komentář trenéra mužské reprezentace, Petriho Kettunena:

Obrázek