{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​

JE TO TAM! ŠAMPIONÁT V PRAZE JE NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ V HISTORII

Obrázek ke článku
6. 12. 2018

Hlavní organizátorský cíl byl pokořen. Mistrovství světa mužů 2018 v Praze je oficiálně tím nejnavštěvovanějším v dějinách florbalu. Návštěva na všech utkáních turnaje už překonala hranici 106 000 fanoušků, a to do konce šampionátu zbývají ještě celé tři dny!

Češi zaznamenali podobný počin už před deseti lety, kdy se zde vrcholný turnaj konal naposledy. V roce 2008 si našlo cestu na mistrovství světa 104 018 diváků. Tento zápis do historie pokořili až Švédové o necelé čtyři stovky fanoušků v Göteborgu 2014. Nyní se však rekord vrací domů. Ještě nejsou odehrány ani všechny zápasy čtvrtfinále (!) a akce hlásí návštěvnost 106 694 tisíc.

Zatím nejvíce lidí zhlédlo duel úvodního dne MS mezi Českem a Německem. Na něj zavítal neuvěřitelný počet 12 326 diváků. Letošní čísla jsou ještě o to senzačnější, že absolutní vrchol turnaje teprve přijde.

Pořádnou podporu bude naše reprezentace potřebovat také v soubojích o medaile. Kromě organizátorského úspěchu mají Češi totiž šanci dosáhnout i toho sportovního, kterým je zisk historicky první medaile z domácího šampionátu. Národní tým navíc bude vstupovat do semifinále posílený vysokou čtvrtfinálovou výhrou 10:1 nad Dánskem.

Obrázek