{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​

KETTUNEN: CHCI DOKONČIT, NA ČEM NĚKOLIK LET PRACUJEME

Obrázek ke článku
13. 11. 2020

Petri Kettunen bude pokračovat u mužské florbalové reprezentace do nadcházejícího mistrovství světa, které se uskuteční na konci roku 2021. Finský kouč měl původně končit po prosincovém MS 2020 v Helsinkách, pandemie koronaviru ale zapříčinila jeho odložení o jeden rok. „Mým hlavním zájmem bylo pokračovat u české reprezentace, tomu jsem vše uzpůsobil,“ potvrdil Kettunen.

Jak probíhala jednání o nové smlouvě?
Já i zástupci Českého florbalu jsme měli zájem pokračovat. Od první chvíle, kdy bylo jasné, že se mistrovství světa bude posouvat, jsem chtěl u týmu zůstat a dokončit to, na čem společně už několik let pracujeme.

Od února jste měl nastoupit na plný úvatek do finského střediska Eerikkilä Sport. Jak to aktuálně vypadá s tímto zaměstnáním?
Musel jsem si vybrat. Situace byla postavena tak, že pokud zůstanu u českého týmu, nebude možné nastoupit do Eerikkilä. Mým hlavním zájmem bylo ale pokračovat u české reprezentace, tomu jsem vše uzpůsobil. 

Co bylo pro vás největší motivací pokračovat?
Všichni máme velkou motivaci uspět na mistrovství světa. Věřím svým hráčům a oni věří cestě, kterou jsme tu nastavili. Je velmi inspirativní pozorovat, jak se tým posouvá a kam až nás to může dovést na mistrovství světa.

Jak byste popsal atmosféru, která v týmu panuje?
Atmosféra uvnitř mužstva je velmi dobrá. Je tam pozitivní nálada, myslím, že se všichni už velmi dobře poznali. Máme dobré a otevřené vztahy, což je důležitý stavební kámen každého týmu, který chce někde uspět. A to pro nás samozřejmě platí. 

Jak hodnotíte akce, kterých jste se v rámci reprezentace účastnili v tomto roce?
Do týmu jsme zabudovali nové mladé hráče, kteří nastoupili i do zápasů. Zvládli jsme úspěšně kvalifikaci, proběhly dva společné kempy a na závěr Federální derby. Byla radost všechny hráče sledovat v plném nasazení s motivací se nadále učit a zlepšovat. Všechno tohle jsou hlavní důvody, proč jsem velmi rád, že s týmem budeme v naší cestě pokračovat. 

S ohledem na situaci v České republice se v říjnu rozhodli někteří hráči, že dočasně odejdou trénovat do zahraničí. Jaký je váš názor?
Situace v České republice nebyla a není jednoduchá, což mělo dopad i na sport. Myslím, že když hráči nemohli trénovat, tak je jedině dobře, že využili šanci a odešli do Švédska a Finska do chvíle, než v České republice dojde k uvolnění a budou moci opět trénovat a hrát utkání. Hráči si vyzkouší si nové prostředí a kulturu. Věřím, že to pro ně bude zajímavou inspirací. 

Jak aktuálně vypadá situace ohledně realizačního týmu? Bude pokračovat ve stejném složení?
Moje přání je, abychom pokračovali i nadále s Karem (Kuussaarim), Akselim (Ahtiainenem) i Romanem (Vítkem) jako trenérem brankářů. Byl jsem spokojený s tím, jak realizační tým fungoval, a mojí hlavní prioritou je, abychom mohli pokračovat ve stejném složení i nadále. Se všemi stávajícími asistenty jsem ve spojení a společně řešíme, zda budou moci pokračovat u české reprezentace s ohledem na své na své plánované závazky.

​​

Obrázek