{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

KETTUNEN VYBRAL HRÁČE NA DOMÁCÍ EFT. KDO SE UKÁŽE V PLZNI?

Obrázek ke článku
29. 9. 2021

Už v polovině října vyběhnou čeští reprezentanti na domácí hřiště, kde se poměří v rámci EFT s výběry Finska, Švédska a Švýcarska. „Chceme si po dlouhé odmlce užít zápasy proti nejlepším týmům,” říká hlavní trenér Petri Kettunen, který dá šanci i čerstvým juniorským šampionům.

„Premiéru prožije trojice hráčů, která nás zaujala svými výkony v Brně a kluky jsem sledoval i během úvodních kol v superlize. Chceme je vidět, jak jsou připraveni na mezinárodní konfrontaci v mužské kategorii. Dáváme jim šanci a věříme, že se jí chytí,” komentuje finský trenér.

První klání za seniorský nároďák si připíší Matěj Havlas, Adam Hemerka a Lukáš Punčochář. Ve výběru ale nechybí ani kapitán juniorských mistrů světa Filip Forman, ten však za sebou má již několik akcí se seniorským výběrem.


► KUP SI VSTUPENKU A PŘIJĎ PODPOŘIT ČESKOU REPREZENTACI!


Podle svých slov se Kettunen do Plzně velmi těší. Po dlouhé době totiž bude moci národní tým naskočit do zápasů proti severským celkům. „Během uplynulých dvou let jsme neměli možnost se se Švédskem a Finskem utkat a jen jednou jsme hráli se Švýcary. Bude to pro nás po té dlouhé době něco nového. Turnaj je pro nás klíčový, protože se jedná o poslední herní akci před startem mistrovství světa. Chceme najít ideální sestavu, se kterou pak poletíme do Helsinek,” připomíná význam akce.

Reprezentace se zkraje září ukázala na turnaji Polish Open. V Katovicích narazila na Švýcarsko, proti kterému dokázala uspět (8:6). „Pokaždé, když hrajeme s někým z top čtyřky, tak je to pro nás dobré. Odehráli jsme poměrně kvalitní zápas. Dostali jsme ale šest gólů a hráli jsme často v oslabení. To nás samozřejmě trápí a pracujeme na tom. Musíme pokračovat po stejné cestě, zlepšit pár drobných věcí a to je způsob, jaký můžeme být konkurenceschopní,” věří Kettunen.

„Češi jsou skvělí fanoušci a věřím, že bude perfektní atmosféra.”

Závěrečný turnaj před světovým šampionátem se odehraje v Plzni a i finský trenér si uvědomuje možnou výhodu domácího prostředí. „Je vždycky skvělé hrát tady v České republice před davem fanoušků, který žene hráče dopředu a nezáleží na tom, kdo proti nám stojí jako soupeř. Češi jsou skvělí fanoušci a věřím, že bude v hale perfektní atmosféra,” těší se.


Nominace reprezentace mužů na EFT (15. – 17. 10.)

Brankáři: Lukáš Bauer (Florbal MB), Martin Beneš (Sparta Praha).

Obránci: Jiří Bauer, Tomáš Sýkora (oba Florbal Chodov), Dominik Beneš, Jakub Gruber, Lukáš Punčochář (vš. Florbal MB), Jiří Besta, Ondřej Vítovec (oba 1. SC Vítkovice), Ondřej Němeček (Tatran Střešovice).

Útočníci: Marek Beneš, Matěj Havlas, David Šimek (vš. Tatran Střešovice), Adam Delong, Matyáš Šindler (oba 1. SC Vítkovice), Filip Forman (FbŠ Bohemians), Adam Hemerka (Florbal MB), Martin Kisugite (Florbal Köniz, Švýc.), Mikuláš Krbec (Sparta Praha), Filip Langer (FBC Kalmarsund, Švéd.), Tom Ondrušek (Florbal Chodov), Josef Rýpar (Linköping IBK, Švéd.).


Program reprezentace mužů na EFT

15. 10. | 19.00 | ČR – Švýcarsko

16. 10. | 18.30 | ČR – Švédsko

17. 10. | 18.00 | ČR – Finsko

​​

Obrázek