LANGER: BYLI JSME ZABIJÁCI, VÝKON ALE MUSÍME DRŽET PO CELÉ UTKÁNÍ

25. 5. 2022

Mužská reprezentace za sebou má druhý vítězný duel kvalifikace, v němž roznesla Španělsko vysoko 22:0. V zápase zářilo mnoho hráčů, mezi nimi ale také Filip Langer, který si připsal hned čtyři asistence. Jak on a také asistent trenéra Joonas Naava hodnotí toto utkání?

Útočník švédského Kalmarsundu ve druhém kvalifikačním duelu skvělými přihrávkami vybízel své spoluhráče ke skórování a povedlo se mu to hned čtyřikrát.

Filipe, máte za sebou na góly bohatý duel se Španělskem. Jste spokojenější než v minulém zápase?
Těžko říct, ve druhé třetině jsme měli menší výpadek. Chtěli jsme dnes udržet tempo po celých čtyřicet pět minut a to se nám úplně nepovedlo, takže z tohohle pohledu spokojení nejsme. Ve třetí třetině jsme se ale zvedli a nasázeli jsme slušný počet branek, což je super.

Bylo ve vaší hře něco, co jste tedy od zápasu se Slovinskem zlepšili?
Myslím si, že jsme možná trochu lépe roztahovali hru. Proti těmto soupeřům, kteří hrají zatažení a moc se jim nechce vylézat, je to ale docela těžké, proto se nám to úplně nedařilo. Tlačili jsme se ale víc do koncovky, více jsme stříleli z první a byli jsme víc zabijáci, proto jsme nastříleli víc gólů.

Co říkáte na svůj bodový přísun?
Myslím si, že celé naší lajně to docela sedí. Máme tam spoustu kluků, kteří se prosadili poprvé a já jsem za ně hrozně rád, zejména pak za Matěje (Havlase – pozn. red.) (smích). Daří se taky Šimonovi Stránskému, který dobře presuje a dává góly.

Co budete do zápasu s Itálií chtít zlepšit?
Podle mě bude základ v tom, abychom udrželi pozornost, kvalitu a přesnost zakončení po celou dobu utkání.

Kvalifikační utkání se Španělskem zhodnotil také asistent trenéra Joonas Naava.

Jak jste spokojen s výkonem českého týmu v tomto zápase?
Především poslední třetina byla opravdu dobrá. Byly tam nějaké momenty v první a druhé části, se kterými nejsem úplně spokojen. Měli jsme do obou třetin sice dobrý vstup, ale trochu jsme pak v jejich průběhu ztratili linku hry.

Co podle vás bylo lepší než v zápase se Slovinskem?
Myslím si, že tam nám chyběla větší odvaha v útočném pásmu. Měli jsme také spoustu šancí, ale proti Španělsku jsme byli více trpěliví na balonku, ve vytváření šancí i v koncovce. V gólových příležitostech jsme se nebáli střílet z první a byla vidět větší chuť dávat branky.

Velmi těžký den to byl zejména pro Lukáše Punčocháře. Co tedy můžete říci o jeho výkonu?
Byl velmi dobrý. Musel vstávat o půlnoci a to ho možná trochu unavilo, ale i tak předvedl dobrý výkon, když navíc přihlédneme ke všem okolnostem a do týmu zapadl okamžitě skvěle.

Již zítra hrajete s Itálií, co očekáváte od tohoto zápasu?
Pravděpodobně budeme znovu hrát hodně s balonkem a hodně útočit. Samozřejmě musíme být i nadále aktivní. Je to domácí tým, takže tu zřejmě bude více fanoušků a v hale bude lepší atmosféra.